Znaleźli ciało 2-latki. Ojciec z zarzutami

52

Kara dożywotniego więzienia grozi Bartoszowi Ch. z miejscowości Szabda (woj. kujawsko-pomorskie). Mężczyzna usłyszał już kilka zarzutów w sprawie śmierci jego 2-letniej córeczki.

Znaleźli ciało 2-latki. Ojciec z zarzutami
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

W czwartek 23 czerwca doszło do makabrycznego odkrycia w miejscowości Szabda. Ekipa remontowa w jednym z tamtejszych domów natknęła się na zwłoki dziecka. Ukryte ciało znajdowało się już w stanie znacznego rozkładu.

W charakterze podejrzanego przesłuchany został Bartosz Ch. Ojciec dziecka usłyszał już zarzuty.

Prokurator w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wydał postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów, które dotyczą kilku czynów, tj. zabójstwa małoletniej córki, czynów polegających na fizycznym i moralnym znęcaniu się nad małoletnimi dziećmi, nieporadnymi z uwagi na chociażby wiek, narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz zbezczeszczenia zwłok - poinformował PAP Jarosław Kilkowski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od ośmiu lat do dożywocia. Prokurator nie przekazał więcej informacji na ten temat, zauważając, że to dopiero początkowy etap postępowania. Wskazał też na dobro śledztwa. Wiadomo już jednak, że prokuratura będzie ubiegać się o aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące.

Małżeństwo nie budziło podejrzeń

Wcześniej serwis rmf24.pl podawał, że rodzice zmarłej dziewczynki nie budzili podejrzeń. Po wyprowadzce pary właścicielka nieruchomości zleciła remont. Z pewnością nikt nie spodziewał się, że już na początku prac dojdzie do tak makabrycznego odkrycia.

Sprawą natychmiast zajęła się policja i prokuratura. Wspomniana rozgłośnia donosiła natomiast, że mężczyzna i kobieta, którzy mieszkali w Szabdzie, mieli w sumie pięcioro dzieci.

Zobacz także: Połowa Polek nie prosi o podwyżkę. Ekspertka ma dla nich radę
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić