Znaleźli go na plaży w USA. Zdjęcie hitem sieci

122

Na dwugłowego żółwia natknęli się wolontariusze patrolujący plażę w parku stanowym Edisto Beach w Karolinie Południowej. Opublikowane na Facebooku zdjęcie zyskało niezwykłą popularność.

Znaleźli go na plaży w USA. Zdjęcie hitem sieci
Dwugłowy żółw znaleziony w Karolinie Południowej (Facebook.com)

Zwierzę zostało już wypuszczone do oceanu razem ze swoim rodzeństwem. Jedno z trzech żywych żółwiątek, na jakie natrafili wolontariusze podczas rutynowego przeglądu gniazd, jest ofiarą mutacji genetycznej.

W ciągu ostatnich kilku lat w Karolinie Południowej znaleziono dwa inne dwugłowe pisklęta, ale po raz pierwszy zdarzyło się to w Edisto Beach — przyznają przedstawiciele parku.

Pisklęta żółwi najczęściej wykluwają się latem. Zadaniem wolontariuszy jest je policzyć. Szukają też małych żółwi, którym nie udało się dotrzeć do oceanu i pomagają im przebyć tę drogę. Zbierają też z plaży śmieci, które mogłyby przeszkodzić następnym pisklętom.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Umieszczone na Facebooku zdjęcie dwugłowego żółwia bije rekordy popularności. Jak dotąd polubiono je 1,9 tys. razy. Post zyskał też 1,1 tys. udostępnień oraz setki komentarzy zachwyconych internautów.

Zobacz także: Lwy nie mają tutaj wstępu. Mały żółw dzielnie broni swojej sadzawki
Autor: BJ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić