Znaleźli ją w liście do Trumpa. W porę zareagowali. Za wszystkim stała kobieta

43

Służby ochrony Białego Domu przechwyciły zaadresowany do Donalda Trumpa list z trucizną. W liście znajdowała się rycyna. Nadawczyni została zatrzymana na granicy z Kanadą.

Znaleźli ją w liście do Trumpa. W porę zareagowali. Za wszystkim stała kobieta
Rycyna, którą znaleziono w liście do Trumpa, pochodzi z rącznika pospolitego. ( PAP, EPA, Chris Kleponis, Getty Images)

Służby bezpieczeństwa udaremniły zamach na życie prezydenta USA. Udało się to pracownikom placówki rządowej, która segreguje i sprawdza korespondencję zaadresowaną do prezydenta i jego pracowników. Dostrzegli, że jeden z listów do Donalda Trumpa jest zatruty rycyną.

Kobieta, która go wysłała, została zatrzymana na granicy z Kanadą. Zostaną jej postawione zarzuty i grozi jej za to wiele lat więzienia.

Rycyna w liście do Trumpa. Co to jest?

Rycyna, którą został otruty list, jest bardzo niebezpieczna. To silnie toksyczne białko pochodzi z rośliny rącznika pospolitego. Dawka wielkości główki szpilki może zabić dorosłego w ciągu 36 do 72 godzin.

To nie pierwsza próba otrucia prezydenta USA. W 2018 roku weteran marynarki wojennej William Clyde Allen III wysłał również listy otrute rycyną. Celem nie był tylko prezydent, ale między innymi dyrektor FBI Christopher Wray. Inny mężczyzna wysłał za to taką samą korespondencję do Baracka Obamy. Władze zatrzymały go i skazały na 25 lat więzienia.

Zobacz także: Białoruś. Aleksander Kwaśniewski doradza telefon do Trumpa
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić