Znany adwokat skazany. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

81

Zapadł wyrok w sprawie Richarda "Alexa" Murdaugha. Na milionerze ciążyły zarzuty zamordowania swojej żony oraz syna. 12-osobowa ława przysięgłych uznała 54-latka za winnego dokonania obu zbrodni. Temat wywołał ogromne poruszenie w USA.

Znany adwokat skazany. Zapadł wyrok w głośnej sprawie
Znany adwokat skazany (Getty Images, The State)

Jeszcze kilka lat temu Richard "Alex" Murdaugh był sławą w środowisku prawniczym. Amerykanin urodził się w rodzinie, która przez lata stała się prawdziwą marką w Karolinie Południowej. Już w 1920 roku Randolph Murdaugh Senior objął stanowisko prokuratora w 14. okręgu sądowym. Tradycja była kontynuowana później przez jego syna, który sprawował ten urząd przez pół wieku. Następnie nastąpiła zmiana na ojca Alexa Murdaugh, który pracował tam do 2005 roku.

Zarówno Alex, jak i jego młodszy brat Randy nie zostali prokuratorami. Duet kierował prężnie działającą firmą prawniczą o dużej skali działania. Zajmowali się głównie sprawami o szkody niemajątkowe. Dzięki wygranym Alex Murdaugh zgromadził na swoim koncie wielomilionową fortunę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Turcji. "Największa tragedia ostatnich lat"

Adwokat zabił żonę i syna

Pozornie perfekcyjnie poukładane życie zmieniło się w 2021 roku. W czerwcu dyspozytorzy pogotowia z hrabstwa Colleton odebrali telefon od zrozpaczonego mężczyzny. Rozmówca przekazał, że przybył do swej posiadłości w Islandton i znalazł ciała swej żony Maggie i syna Paula. Ofiary miały rany postrzałowe. Okazało się, że wykonawcą połączenia był Alex Murdaugh.

12 tygodni po tym, jak jego żona i syn zostali zastrzeleni Alex Murdaugh został postrzelony. Niedługo później okazało się, że to sam adwokat wynajął mężczyznę, który miał go zastrzelić. Był to jeden z jego klientów z przeszłości. W toku śledztwa okazało się, że milioner obawiał się, że jego ostatnie żyjące dziecko nie otrzyma pieniędzy z polisy ubezpieczeniowej, jeśli ojciec popełni samobójstwo. Wynajął więc płatnego mordercę.

Alex Murdaugh skazany

Właśnie Alex Murdaugh został skazany. 12-osobowa ława przysięgłych uznała 54-latka za winnego dwóch zarzutów - zamordowania 52-letniej żony i 22-letniego syna. Milioner wciąż nie przyznaje się do winy. Podczas trwania procesu potwierdził jednak, że kłamał wcześniej na temat swojego alibi. Murdaughowi grozi od 30 lat do dożywocia za każde z dwóch morderstw.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić