aktualizacja 

Znany "łowca pedofilów" nie żyje. Smutne wieści z Warszawy

117

W jednym z warszawskich szpitali zmarł Marek Waldemar Sułkowski. 70-latek był znanym "łowcą pedofilów". To dzięki niemu doszło w przeszłości do zatrzymania i skazania za gwałt chłopcu ks. Grzegorza K. - proboszcza parafii z Tarchomina.

Znany "łowca pedofilów" nie żyje. Smutne wieści z Warszawy
Nie żyje znany łowca pedofili (Facebook)

Tragiczne doniesienia z Warszawy. W wieku 70 lat zmarł Marek Waldemar Sułkowski. Znany "łowca pedofilów" zmarł 30 stycznia w jednym ze szpitali w stolicy. Trafił tam pięć dni wcześniej, jednak nie wiadomo, co było dokładną przyczyną jego hospitalizacji i późniejszej śmierci. Zmarły zostawił cztery psy: Kirę, Liz, Portosa i Paula, które trafiły do Schroniska Na Paluchu. Jeżeli przez 15 dni nie zgłosi się po nie rodzina, trafią do adopcji.

Marek Sułkowski był psychologiem klinicznym i społecznikiem. W swojej pracy leczył ofiary księży pedofilów. W pamięci wielu pozostanie właśnie jako znany na całą Polskę "łowca pedofilów". Szczególnie głośno było o nim, kiedy doprowadził do zatrzymania, a następnie do skazania ks. Grzegorza K. — byłego proboszcza z Tarchomina. Kapłan był odpowiedzialny za gwałt na małoletnim chłopcu i molestowanie jego młodszego brata.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nazwał polityka PO "cynglem". Odpowiedział na zarzuty

Stan zdrowia Marka Sułkowskiego stopniowo się pogarszał. 15 stycznia transmitował na Facebooku Literiadę, czyli protest przeciwko łamaniu konstytucji. Przyznał wówczas, że jest osłabiony. Znajomi z tej grupy dowiedzieli się, że jest chory i wysłali go do szpitala.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

70-latek nigdy nie wystąpił o emeryturę. Przyjaciele pomogli mu opłacać rachunki za prąd i karmę dla psów. W dniu śmierci przygotowano mu dokumenty, po których mógłby pobierać świadczenie. Niestety, nie zdążył ich podpisać. Pogrzeb Marka Waldemara Sułkowskiego odbędzie się w środę 8 lutego o godz. 14 na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić