Znany muzyk oskarżony o molestowanie. Sprawa Jana Kani dzieli mieszkańców

44

Jan Kania, znany kurpiowski muzyk i nauczyciel uważa, że został niesłusznie skazany za molestowanie małoletniego i że jest niewinny.

Znany muzyk oskarżony o molestowanie. Sprawa Jana Kani dzieli mieszkańców
Muzyk oskarżony o molestowanie (YouTube)

Jan Kania został oskarżony, a potem skazany za molestowanie małoletniego (chłopca poniżej 15 roku życia). Przestępstwa dopuścić się miał na swoim uczniu, a miało do niego dojść kilka lat temu, między styczniem 2015 roku, a czerwcem 2016.

Sprawa nie jest jednak jasna. Muzyk przekonuje, że jest niewinny, a do czynu przyznał się tylko pod naciskami prokuratora. Teraz w każdej chwili może trafić na 2,5 roku do więzienia.

Wiele nocy mam nieprzespanych. Człowiek budzi się w nocy i sam nie wie gdzie jest - podkreśla Jan Kania w programie "Alarm" w TVP 1.

Do molestowania miało dochodzić podczas grania koncertów, a oskarżający nastolatek należał do zespołu, którym opiekował się muzyk. 56-latek miał go podobno dotykać w miejscach intymnych, nawet w trakcie lekcji.

Mieszkańcy wierzą, psycholog nie

W obronie muzyka stają mieszkańcy, rodzice innych dzieci oraz członkowie zespołu. W jego niewinność nie wierzy jednak pedagog szkolna, która zauważyła podejrzanie zachowanie u nastolatka.

Nie wierzę w teorię, że pan Kania jest niewinny. Chłopiec od początku zaczął mówić co mu dolega. Zaczął płakać i drżeć. Widać, że kosztowało go dużo emocji. Nawet zaawansowany aktor nie potrafiłby tak zagrać - tłumaczy.
Zobacz także: Nazwał Łukaszenkę "ciepłym człowiekiem". Dziś mówi zgoła co innego
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić