Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Znasz tę kobietę? Natychmiast dzwoń na policję

107

Wizerunek kobiety zarejestrowały kamery monitoringu i teraz policja apeluje o pomoc w identyfikacji agresywnej oszustki. Kobieta podawała się za notariusza w Częstochowie i próbowała okraść 77-letniego mężczyznę.

Znasz tę kobietę? Natychmiast dzwoń na policję
Kobieta podawała się za notariusza. Opublikowano jej zdjęcia (Policja)

Do zdarzenia doszło 24 stycznia 2024 roku przy ulicy Okulickiego w Częstochowie. Do 77-letniego mieszkańca Częstochowy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako lekarz ze Szpitala znajdującego się na ul. Bialskiej w Częstochowie.

W trakcie rozmowy mężczyzna poinformował seniora, że jego syn został przewieziony do szpitala z uwagi na zakażenie wirusem COVID 19 i konieczne jest podanie mu bardzo kosztownego leku ratującego życie. 77-latek oznajmił, że ma w domu gotówkę w kwocie 70 tys. zł.

Mężczyzna podający się za lekarza poinformował, że po pieniądze zgłosi się notariusz. Po około godzinie w mieszkaniu mężczyzny pojawiła się kobieta, która przedstawiła się jako notariusz i oznajmiła, że przyszła po pieniądze na lek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Monika Richardson ciągle poszukuje szczęścia: "Znalazłam w sobie siłę, żeby zacząć od nowa"

Mężczyzna przekazując kobiecie umówiona kwotę poprosił ją o okazanie jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego to, kim jest. Kobieta zaczęła się nerwowo zachowywać i pokierowała się do wyjścia. Mężczyzna zablokował jej możliwość opuszczenia mieszkania.

Pomiędzy osobami doszło do szarpaniny, w wyniku której upadli na podłogę. W trakcie szarpaniny kobieta drapała i uderzała mężczyznę po twarzy oraz ugryzła go w rękę. Mężczyźnie udało się odebrać kobiecie reklamówkę z pieniędzmi. Gdy w mieszkaniu pojawiły się inne osoby, które usłyszały ich kłótnię, kobieta zaczęła krzyczeć, że została zaatakowana i opuściła mieszkanie.

Policja podaje rysopis kobiety

Od tej sprawy minęło już kilka miesięcy, jednak w dalszym ciągu nie udało się schwytać kobiety.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie apelują o pomoc w identyfikacji kobiety. Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać kobietę lub posiadające jakiekolwiek informacje, które mogłyby przyczynić się do ustalenia jej tożsamości, proszone są o kontakt pod numer telefonu 47 858 19 97, 47 858 12 55.

Oprócz tego opublikowano także jej rysopis oraz kilka zdjęć z monitoringu. Kobieta ma około 40-45 lat i 170 cm wzrostu. W chwili zdarzenia osoba ubrana była w zimową, ciemną kurtkę długości 3/4, szalik koloru jasnego oraz brązową torebkę przewieszoną przez ramię.

Co więcej, ustalono, że w dniu 21.11.2023 roku w Bytomiu nieznany sprawca podając się za lekarza, oszukał kobietę na kwotę 10.500 złotych. Z poczynionych ustaleń wynika, że wizerunek kobiety, który zarejestrowały kamery monitoringu, odpowiada tej samej osobie, która w dniu 24.01.2024 roku w Częstochowie usiłowała dokonać oszustwa metoda na notariuszkę.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić