o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Dziecko w Sejmie. Czarzasty nie wytrzymał. Posłanka wściekła

77
Podziel się

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu, zdecydował się na przerwanie obrad w trakcie wystąpienia jednego z posłów. Przyczyną nie było jednak złamanie regulaminu, lecz... obecność dziecka jednej z parlamentarzystek. Ta nie kryje oburzenia.

Dziecko w Sejmie. Czarzasty nie wytrzymał. Posłanka wściekła
Włodzimierz Czarzasty nie zgodził się na obecność dziecka jednej z posłanek na sali Sejmu. Pozostałe parlamentarzystki nie kryły oburzenia (iTV Sejm)
bEEDuEiJ

W chwili przerwania obrad przemawiał Grzegorz Matusiak. Poseł Prawa i Sprawiedliwości przedstawiał sprawozdanie komisji o projekcie zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii, gdy Włodzimierz Czarzasty zaczął dzwonić marszałkowskim dzwoneczkiem.

Przeproszę pana na chwileczkę, proszę państwa, halo, halo! (...) Te osoby, które chcą opuścić salę, to bardzo serdecznie proszę – apelował Włodzimierz Czarzasty.
bEEDuEiL

Włodzimierz Czarzasty przerwał obrady. Oburzenie posłanek

Wicemarszałek Sejmu zasugerował w ten sposób, aby salę opuściło dziecko jednej z parlamentarzystek. Jak zapewniał, obecność malucha mu nie przeszkadza, jednak utrudnia prowadzenie obrad.

Cieszymy się, że jest bardzo fajne niemowlę, bardzo gratulujemy, ale jakbyśmy obejrzeli niemowlę poza salą sejmową, będzie tak samo piękne – mówił Włodzimierz Czarzasty.
bEEDuEiR

Ostatecznie Katarzyna Sójka, matka dziecka, opuściła salę. Za posłanką PiS wyszło kilkoro parlamentarzystów. Sójka nie zgadza się z decyzją o jej wyproszeniu, czemu dała wyraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dziękuję Panie Marszałku Włodzimierzu Czarzasty za przypomnienie nam, kobietom, które odważamy się przyjść z dzieckiem do pracy, gdzie jest nasze miejsce – skrytykowała wicemarszałka Sejmu na Twitterze.
bEEDuEiS

Katarzyna Sójka zwróciła się również do Marceliny Zawiszy, posłanki Lewicy. Wybór nie był przypadkowy – w styczniu Zawisza pojawiła się z niemowlęciem na komisji zdrowia, a nawet nakarmiła je piersią. Zdarzenie odbiło się szerokim echem w całym kraju i dało początek debacie na temat matek i małych dzieci w miejscach publicznych.

Co pani odpowie panu przewodniczącemu Nowej Lewicy? Czy pan europoseł Robert Biedroń zabierze donośny głos w PE (Parlamencie Europejskim – przyp. red.) o tym, jak kobiety – pracujące matki – w Polsce są dyskryminowane przez Lewicę? – napisała Katarzyna Sójka na Twitterze.
Zobacz także: Zobacz też: Spory w Nowej Lewicy. Czarzasty komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEDuEjm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(77)
Czytelniczka
2 miesiące temu
Nr do głosowania przyniosła do sejmu cnotę niewieścią?
Polka
2 miesiące temu
Kto ją wybrał do sejmu,dresiarza z plastikową butelką. Kim ona jest, że przeszkadza w obradach. Won z takimi posłami,co nie szanują swoich wyborców.
Dzidek
2 miesiące temu
A Jarosław ma małego małego, w dodatku niesprawnego.
bEEDuEjn
Romantyczka
2 miesiące temu
Ewidentnie nie traktuje swojej pracy poważnie, czy inne mamy chodzą do innej pracy z dziećmi?! A szkoda byłoby łatwiej. Wychodzi na to, że wracają czasy poprzedniego systemu, w budżetówce czy się stoi, czy się leży każdemu się należy. Spróbuj iść do pracy z dzieckiem np.: na kasę do marketu. Chyba nierealne. No cóż sejm to co innego, tam "pracują wybrańcy narodu"
Pdk
2 miesiące temu
Bardzo dobrze zrobił marszałek. To jest sala posiedzeń polskiego parlamentu a nie przedszkole stołówka itp
Aaa
2 miesiące temu
Widać jaka nowa elite mamy...przecież (jej ) się po prostu należałoz dzieckiem do Sejmu do pracy przyjść!
Beata
2 miesiące temu
Kto ją wposcił z dzieckiem do Sejmu i jeszcze zabawy. Skandal. Trochę przyzwoitości
Pytanie
2 miesiące temu
A pieska też przyprowadziła
Olka
2 miesiące temu
Pani poseł, której nikt do tej pory nie znał stała się znana. Ewidentnie stawia się w uprzywilejowanej pozycji. Rozumiem, że pani z biedronki też może przyjść do pracy z niemowlakiem i jeszcze się awanturować,że tam jest miejsce dziecka? Pani Sójka chciała zaistnieć bo nikt o babie nie słyszał. Oj, ci bogaci beneficjenci programu 500+
Uuuuu
2 miesiące temu
Lpgt popierają ale już naturaność czyli dziecko z matką to już BEE.
Rafał
2 miesiące temu
Wszyscy wiedzą że się tam opierdzielacie ale przyzwoitość nakazywała by żeby chociaż pozory zachować.
k14
2 miesiące temu
to nie zlobek a sejm moze by ta pozal sie boze poslanka zrozumiala.
dyscyplinarka
2 miesiące temu
Czy jej służbowy kierowca, podczas swoje pracy, również może zajmować się swoim dzieckiem? Jeśli nie, to czy oznacza, że praca jej osobistego kierowcy jest bardziej odpowiedzialna niż zarządzanie 38 milionowym krajem i jego obywatelami???
bEEDuEjf
praca?
2 miesiące temu
życzę by panią posłankę, jeśli przydarzy jej się taki przypadek, operowała chirurg, która równocześnie zajmować się będzie swoim małym dzieckiem :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić