aktualizacja 

Zobaczyła je na samochodzie. Myślała, że to zabawa. Teraz ostrzega

98

Znak "X" narysowany na szybie samochodu z początku wydawał się Laurze Morgan niewinną zabawą jej dzieci. Po niemal dwóch miesiącach okazało się, że pociechy nie są za to odpowiedzialne. Kobieta odkryła niepokojącą informację.

Zobaczyła je na samochodzie. Myślała, że to zabawa. Teraz ostrzega
Zobaczyła ten znak na oknie samochodu. Myślała, że to zabawa, a teraz ostrzega innych (Facebook, Pixabay)

Laura Morgan mieszka w brytyjskim mieście Wallasey w hrabstwie Merseyside. Od jakiegoś czasu znajdywała na oknach swojego samochodu zastanawiające znaki w kształce "X".

Zajęło mi prawie dwa miesiące, zanim zdałam sobie sprawę, co się dzieje. Na początku myślałam, że to dzieci, ale działo się to między godziną 22:00 a 6:00 - mówiła Liverpool Echo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Włamali się do szkoły, zamaskowali twarze. Ale napisali swoje ksywy na tablicy

Takie godziny zdecydowanie eliminowały jej dzieci z grona "podejrzanych". Okazało się, że symbol "X" na szybie samochodu zaparkowanego przed domem to nic innego, jak zapowiedź przestępców, że nieruchomość jest idealnym celem rabunku! Kiedy Laura się o tym dowiedziała, natychmiast nagłośniła sprawę w mediach, żeby ostrzec innych przed tym, że mogą stać się obiektem rabunku.

Cały alfabet znaków

Eksperci poznali już cały alfabet symboli, jakimi posługują się złodzieje. The Mirror donosi, że o ile samo "X" oznacza, że dom jest "dobrym celem" do napadu. Z kolei "X" w kółeczku oznacza, że wewnątrz nie ma nic wartego kradzieży.

Kolejnym, zdecydowanie bardziej niepokojącym znakiem, jest symbol trójkąta. Oznacza, że dom samotnie zamieszkuje kobieta. Jeśli przy trójkącie pojawiają się linie - to oznacza, że w jej domu znajdują się kosztowności.

Eksperci przyznają, że mają już dużą wiedzę na temat włamań i symboli.

Spędziliśmy wiele godzin rozmawiając ze zrozpaczonymi ofiarami, odwiedzając miejsca zbrodni. Widzieliśmy i doświadczyliśmy, jak te symbole są używane przez przestępców. Nie oznacza to, że jest to powszechna praktyka między bandami złodziei, ponieważ większość włamywaczy działa samotnie. Nie chcemy siać paniki i możemy poufnie powiedzieć, że użycie tych symboli jest bardzo rzadkie - mówią eksperci.

Dodają jednak, że każdy, kto jest opiekunem osoby starszej lub bezbronnej, nie powinien ignorować podejrzanych znaków w pobliżu domu.

Pracownicy firmy ochroniarskiej Keytek zauważają, że takie ślady najczęściej są rysowane kredą. Kreda jest łatwa do usunięcia i nie jest tak zauważalna, jak ślady farby.

Oprócz znaków kredowych, włamywacze oznaczają domy prawie wszystkim, co mogą; może to być mała plama farby lub kawałek sznurka zawiązany wokół latarni - opisują przedstawiciele firmy.
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić