Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
HNM
|

Przerażające sceny w Żabce. Niewiarygodne, jak zareagowała na ten widok

8
Podziel się

W jednej z Żabek w Oławie doszło do napadu. Mężczyzna najpierw kupił tabletki przeciwbólowe, a kiedy kasjerka otworzyła kasetkę z pieniędzmi, wyjął broń i podłożył reklamówkę na pieniądze. Przerażona zareagowała w heroiczny sposób.

Przerażające sceny w Żabce. Niewiarygodne, jak zareagowała na ten widok
Wdarł się do Żabki z bronią w ręku - fot. z monitoringu/Oktawia Wosiak (Facebook)

We wtorek 11 stycznia w Żabce przy ul. Strzelnej w Oławie miał miejsce napad z bronią. Na szczęście wszystko zostało zarejestrowane za pomocą kamer monitoringu. Jedna z nich znajdowała się bezpośrednio nad ladą sklepu.

Dzisiaj osoba, co dokonała napadu na mój sklep, lepiej, aby sama się zgłosiła na policję. Jeżeli ktoś rozpoznaje sprawcę, proszę o kontakt w wiadomości prywatnej - będzie czekała nagroda pieniężna - brzmi wpis szefowej na Facebooku.

Jak relacjonuje sytuację właścicielka sklepu - Oktawia Wosiak, w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim - mężczyzna najpierw wszedł do sklepu i nieco rozejrzał się po jego wnętrzu. Później podszedł do kasy i wziął opakowanie z tabletkami przeciwbólowymi. Kasjerka przyjęła gotówkę za zakup; w międzyczasie otworzyła się kasetka z pieniędzmi. Gdy pracownica Żabki odwróciła się, mężczyzna wyjął broń i podstawił jej reklamówkę. Nakazał, aby spakowała tam zawartość kasetki.

Widząc, że kasjerka nie chce współpracować, postanowił oddać strzał. Na szczęście była to broń gazowa.

Kasjerka odskoczyła na bok, a w międzyczasie wcisnęła guzik, za pomocą którego wezwała ochronę. Mężczyzna natomiast... uciekł na pobliskie pole. Kasjerka, niestety, ucierpiała.

Policja otrzymała wezwanie do napadu z bronią. Kasjerka lekko ucierpiała

Kasjerka nieznacznie ucierpiała od pocisku, który zawierał gaz pieprzowy. Piekły ją oczy. Dzięki jej bohaterskiej postawie udało się natomiast uratować utarg, jednak co sądzi o tym sama właścicielka?

Bardzo przeżyłam to, że kasjerka była w takim niebezpieczeństwie. Od razu jej też powiedziałam: pieniądze nie są warte życia i więcej ma tak nie ryzykować - brzmi komentarz szefowej, podaje Dziennik Zachodni.

Sprawca napadu jest teraz poszukiwany przez policję z Oławy. Funkcjonariusze ustalili już m.in., że mężczyzna prawdopodobnie jest cudzoziemcem.

Wstępnie ustaliliśmy, że mężczyzna, prawdopodobnie cudzoziemiec, podczas oczekiwania na resztę, wyjął reklamówkę oraz przedmiot przypominający pistolet, którym gazem psiknął w kasjerkę. Kobieta nie wymagała hospitalizacji - podaje st. asp. Wioletta Polerowicz z oławskiej policji (cyt. przez Dziennik Zachodni).

Ze swojej strony właścicielka sklepu zaoferowała także "nagrodę pieniężną" za wskazanie sprawcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
zgred malkont...
7 dni temu
Napewno go nie zlapia, bo nic nie widac - kaptur i maseczka.Przy wiekszej szkodliwosci czynu, nalezaloby oskarzyc nierzad o wspoludzial w przestepstwie, przez przymus zamaskowania.
123
1 tyg. temu
Pewnie Chińczyk albo Niemiec na gościnnych występach. Pełno ich w Polsce ale upodobali sobie Dolny Śląsk
fsa
1 tyg. temu
pojechal do torunia zapewne dac na tace
eli
1 tyg. temu
Tak na ŻABKĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gosc
1 tyg. temu
Psiknął czy strzelił to DUŻA różnica -"którym gazem psiknął w kasjerkę.
Vince
1 tyg. temu
Film jak z kryminału Agaty Christie, nic nie widać, nic nie słychać. Stawiam na Tolka Banana.
Szok wielki
1 tyg. temu
Złapać i przykładnie ukarać ,aby darmo nie był karmiony ,należy skierować do kamieniołomów . Można też przygotowywać więzienia o zaostrzonym rygorze dla tych co nie długo będą dołączać do niego ,a jest ich parę tysięcy . Tylko Kamieniołomy za to co nam czynią .
prawad
1 tyg. temu
uratowała utarg przed bandziorem ale nie przed nowym ładem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić