Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JKM
|

Zobaczyli świnki ma mrozie. "Wyrzucone jak zepsute zabawki!"

10
Podziel się

Na rozdzierający serce widok natknął się Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi. W ostatnim tygodniu listopada znaleziono porzucone na mrozie świnki morskie. Takie warunki mogą być dla nich zabójcze – podkreślają strażnicy w mediach społecznościowych.

Zobaczyli świnki ma mrozie. "Wyrzucone jak zepsute zabawki!"
W Łodzi znaleziono porzucone na mrozie świnki morskie (Facebook, Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi)
bFdOlVdx

Na przykład bezmyślnego okrucieństwa natrafiono we wtorek 30 listopada. Świnki morskie zostały porzucone na mrozie. Tego dnia temperatura w nocy oscylowała w granicach 0 st. Celsjusza.

Wywalone z domu. Wypierni***ne jak zepsute zabawki. Nie bójmy się powiedzieć, że porzucone! Pozostawione na zimnie i skazane na wychłodzenie – napisano na profilu Animal Patrol łódzkiej Straży Miejskiej.
bFdOlVdz

Kawie domowe znalezione w Łodzi. "Dziś nie było chłodno, było cholernie zimno"

Jak opisuje "Gazeta Wyborcza", strażnicy starają się zorganizować dla świnek pierwszą pomoc weterynaryjną. Dzięki temu będzie wiadomo, w jakim są stanie.

Kawie domowe są bardzo wrażliwe, zbyt chłodne warunki prowadzić mogą do zapalenia górnych dróg oddechowych, a nawet do zapalenia płuc, które nieleczone doprowadzić może do śmierci. Dziś nie było chłodno. Dziś dla tych zwierzaków było cholernie zimno – wskazują członkowie Animal Patrol.
bFdOlVdF

Nieudane prezenty świąteczne. Zwierzęta są pozostawiane na pastwę losu

Członkowie Animal Patrolu są przekonani, że za pół roku pojawi się kolejna fala wyrzucanych zwierząt. To milusińscy, którzy stają się prezentami świątecznymi. Strażnicy podkreślają, że jest jednak promyczek nadziei. Przyznają, że za każdym razem, gdy publikują post o wyrzucanych zwierzętach, pojawia się wielu chętnych do przyjęcia ich pod swój dach.

bFdOlVdG

Obejrzyj także: Małe świnki maskowe gwiazdami warszawskiego zoo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdOlVea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Paula
miesiąc temu
Jak tak można postąpić z cudownym,mądrym i przeslodkim zwierzakiem😭 jeszcze w taki mróz,one są ciepłolubne i to bardzo. Ja swoją świnkę codziennie wpuszczam rano pod kołderkę żeby się wygrzała i zawsze norkę robi pod kołderką i sobie siedzi dopóki nie zacznie kwiczeć że chce już do domku😘
Phii
miesiąc temu
Może się nie sprzedały. W sumie powinno się planować przed, zbierać zamówienia, jak już.
Miłośniczka ś...
2 miesiące temu
Swinki morskie to kochane urocze i mądre stworzonka! Nie wyobrażam sobie ze można z nimi tak okrutnie postąpić! Ludzie opamiętajcie się miejcie sumienie. Nie chcesz się opiekować zwierzakiem to go oddaj do schroniska. Nie porzucaj! Zwierzaki też cierpią ból odczuwaja emocje. Swinki morskie oswojone wykazują pełna gamę emocji od radości po smutek. Odczuwaja ból strach stres itd. Błagam nie róbcie krzywdy zwierzakom!
bFdOlVeb
Jaco
2 miesiące temu
No jak tak można. Ludzie są naprawdę padalcami. Choć ta nazwa też obraża pięknego zwierzaka.
CHORE PAŃSTWO...
2 miesiące temu
Jak ludzie mają się opamiętać, kiedy ZUS-y i sądy uzdrawiają chorego pracownika, zwolnionego po 37 latach pracy z powodów braku zgody lekarza medycyny pracy do jej wykonywania i uznają go za w pełni zdrowego, pozostawiają bez możliwości uzyskania środków do życia i leczenia. Zwłaszcza, że nie dają mu prawa do uzyskania rzetelnych wyjaśnień - odmawiając prawa do przesłuchania tych "lekarzy specjalistów" którzy tak uznali....
Adi
2 miesiące temu
Co za ludzie, a nie lepiej oddać do zoologicznego żeby ktoś inny uczciwy się zaopiekował???
Dziadek
2 miesiące temu
Hodowcy pytonów je wezmą, życie jest okrutne
Rusałka
2 miesiące temu
Jak można wyrzucić na śmietnik tak urocze stworzonka???? Ja uwielbiam świnki morskie od dziecka. Chętnie bym przygarnęła jakąś świnkę ale nie mieszkam w Łodzi, jakieś 350 kim od niej
Antkler
2 miesiące temu
Ludzie zwierzęta to nie zabawki,opamiętajcie się i miejcie sumienie.moze właściciel świnek niech sam idzie do lasu w nocy i tam zostanie
Lili
2 miesiące temu
Biedne świnki morskie! Ludzie są nieodpowiedzialni. Gdyby pis dawał na nie 500 +, to nikt by ich nie wyrzucił! Jak ktoś tak traktuje zwierzęta to aż strach pomyśleć co robiłby z dziećmi!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić