Żołnierze z Osetii Południowej już walczą w Ukrainie? Jest nagranie

Jak poinformował przywódca samozwańczej republiki Anatolij Bibiłow, żołnierze z Osetii Południowej będą walczyć w Ukrainie po stronie Rosji. W sobotę, 26 marca 2022 roku, sieć obiegło niepokoje nagranie z okupowanego przez Rosjan Melitopola. W mieście na południu Ukrainy zaobserwowano czołg z biało-czerwono-żółtą flagą.

Żołnierze z Osetii Południowej już walczą w Ukrainie? Jest nagranie
Rosjanie przerzucają wojska z Gruzji do Ukrainy (Twitter)

Rosjanie utknęli pod Kijowem i nie radzą sobie z prowadzeniem ofensywy na północy Ukrainy. W związku z tym Kreml zarządził mobilizację żołnierzy z wielu różnych regionów. Do inwazji mają się przyłączyć jednostki stacjonujące dotychczas w Gruzji.

Rosjanie przerzucają wojska. Nagranie z Melitopola

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z okupowanego przez Rosjan Melitopola. Krótki film ukazuje transport sprzętu wojskowego. Jeden z przewożonych czołgów ma wywieszoną flagę Osetii Południowej.

Jak podaje serwis Nexta, transport jednostek zarządził Anatolij Bibiłow, przywódca republiki nieuznawanej na arenie międzynarodowej. Nagranie pozwala sądzić, że pierwsi żołnierze z Osetii Południowej mogli dotrzeć już do Ukrainy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosjanie mobilizują jednostki z Osetii Południowej

Inwazja zbrojna na Ukrainę nie przebiega po myśli Władimira Putina. Rosjanom nie udało się zająć Kijowa. Żołnierze na każdym kroku napotykają zdecydowany opór ze strony broniących się Ukraińców. W związku z tym zdecydowano o wycofaniu sił z Gruzji.

Osetia Południowa znajduje się na terytorium należącym oficjalnie do Gruzji. To republika nieuznawana przez społeczność międzynarodową. W 2008 roku na ten obszar wkroczyły rosyjskie wojska. 16 listopada 2011 roku Parlament Europejski uchwalił rezolucję uznającą obecność Rosjan w Osetii Południowej za bezprawną okupację tych terenów.

Obejrzyj także: Rosyjski żołnierz poddał się i oddał czołg. Gen. Pacek: To już nie są incydenty

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić