Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Żółta strefa w całej Polsce. Co dalej ze szkołami? Premier zabrał głos

8

Rząd podjął zdecydowane kroki. Cała Polska znalazła się w żółtej strefie. Co to oznacza dla uczniów? Na razie konkretów jeszcze nie ma. Mają zostać podane w sobotę.

Żółta strefa w całej Polsce. Co dalej ze szkołami? Premier zabrał głos
Żółta strefa w całej Polsce. Co to oznacza dla uczniów? (Pixabay)

Ostatnie doniesienia związane z koronawirusem w Polsce są bardzo niepokojące. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4280 nowych przypadkach COVID-19. Ponadto podano, że zmarło 76 zakażonych.

W związku z niepokojąco wysokimi wzrostami przypadków, zdecydowano się wprowadzić żółtą strefę na terenie całej Polski. Uczniowie z pewnością zastanawiają się, co to dla nich oznacza. Czy teraz we wszystkich szkołach będzie trzeba nosić maseczki?

W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych okresach, w kolejnych tygodniach. Obecnie ten mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza i być może dlatego te zasady trzeba będzie zaostrzyć - mówił premier Mateusz Morawiecki, cytowany przez wiadomosci.wp.pl.

Koronawirus w Polsce. Co czeka uczniów?

Rząd poszukuje rozwiązań, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z pandemią koronawirusa. Obecnie nikt nie wyklucza powrotu do zdalnego nauczania. Z drugiej strony nie wydaje się, by miało to nastąpić we wszystkich szkołach...

Dzisiaj ponad 98 proc. szkół funkcjonuje we w miarę normalny sposób, ale również tam dostrzegam rosnącą absencję uczniów, bo te statystyki również dostajemy. To oznacza, że być może trzeba będzie znowu dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w stosownym czasie. Przedstawimy nasz stan wiedzy i nasze decyzje dotyczące tego aspektu sprawy, czyli szkolnictwa, w sobotę - dodał Morawiecki.
Zobacz także: Żółte strefy w całym kraju. Paweł Mucha: zdecydowane działania przynoszą wymierne efekty
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić