Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Został ewakuowany z Kabulu. Wyszedł z hotelu i za to trafi do więzienia

4
Podziel się:

Afgańczyk został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu za naruszenie warunków nadzoru. Zaledwie kilka dni wcześniej mężczyznę ewakuowano z kontrolowanego przez talibów Kabulu.

Został ewakuowany z Kabulu. Wyszedł z hotelu i za to trafi do więzienia
Afgańczycy zostali ewakuowani do kilku państw Europy. (Getty Images)

Ahmat M., jest jedną z pięciu osób, które po przybyciu do Francji, zaczęto podejrzewać o współpracę z talibami. Cała grupa, do czasu wyjaśnienia sprawy, została objęta ścisłym nadzorem. Ahmat ten nadzór złamał.

Podejrzany o współpracę z talibami

Mężczyzna otrzymał zakaz opuszczania paryskiego przedmieścia Noisy-le-Grand. Został zakwaterowany z żoną i córką w jednym z tamtejszych hoteli. W poniedziałek opuścił jednak przedmieścia i udał się w stronę centrum miasta.

Ahmat nie potrafił wyjaśnić, dlaczego opuścił wyznaczoną dzielnicę. Tłumaczył, że chciał kupić leki na migrenę, a później dodał, że śledził innego Afgańczyka i nie był świadomy, w jakim kierunku jedzie. Inny mieszkaniec hotelu zeznał, że Ahmat M. chciał kupić kartę SIM i prosił o pomoc w podróży do centrum Paryża.

To nie jest przypadek talibów we Francji, to przypadek mężczyzny, który uciekł ze swojego kraju z żoną i trzymiesięczną córką i został aresztowany za "pójście do supermarketu" – powiedziała prawniczka Ahmata Alice Ouaknine.

We Francji obecnie trwa spór o imigrantów. Według polityków prawicy wśród ewakuowanych mogą być talibowie gotowi do przeprowadzenia zamachu. Zarzucają rządowi Macrona, że nie zbadał dokładnie ewakuowanych Afgańczyków i wpuścił do kraju potencjalnych przestępców.

Zobacz także: Dramatyczna relacja z Afganistanu. "To są ludzie, którzy uciekli z piekła"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
smutne
rok temu
w Polsce podobnie zachowują się na kwarantannie, szczególnie z zagranicy. Przybyli z USA w ogóle maja folklor lekceważenia.
Zapytowywanie
rok temu
Jak on trafi do więzienia, skoro dostał wyrok w zawieszeniu?
Emigrant
rok temu
Już dawno chyba zamachów we Francji nie mieli
Security
rok temu
Znowu będą ginąć niewinni ludzie. Znowu zamachy. Najważniejsze bezpieczeństwo własnych obywateli. Założyć wszystkim Afgańczykom gps-sy, jak ktoś nie będzie chciał to wraca natychmiast do Kabulu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić