Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KOZ
|

Został skazany na śmierć. Zabijał pacjentów w przerażający sposób

11
Podziel się

Jest wyrok w sprawie Williama Davisa, byłego pielęgniarza ze stanu Teksas, który zabił cztery osoby poprzez wstrzyknięcie im powietrza do krwioobiegu. Ława przysięgłych zadecydowała w środę, czy 37-latek zasługuje na dożywocie, czy też na karę śmierci.

Został skazany na śmierć. Zabijał pacjentów w przerażający sposób
William Davis został skazany na śmierć (KLTV)

William Davis, pielęgniarz ze szpitala Christus Trinity Mother Frances w Tyler (Teksas, USA), zabił cztery osoby. Telewizja Fox News przekazała, że dokonał tego w latach 2017-2018. Jego ofiarami padli pacjenci, którzy byli po operacjach serca.

Okazało się, że wszystkim wstrzyknął powietrze. Do takich wniosków doszedł dr William Yarbrough, pulmonolog z Dallas, na podstawie przeprowadzonych sekcji zwłok. O wszystkim poinformował ławę przysięgłą. 

W środę proces wreszcie dobiegł końca. Ława przysięgłych musiała zadecydować, czy były pielęgniarz zostanie dożywotnio pozbawiony wolności czy też otrzyma karę śmierci.

Dożywocie czy kara śmierci? Sąd podjął decyzję

Prokurator wysnuł przerażającą tezę. W toku procesu mówił, że Davis lubił zabijać swoje ofiary i nie robił tego z przypadku. Lance Long przyznał ponadto, że rodzina pielęgniarza również jest w pewnym sensie ofiarą.

Podał także bolesną statystykę. William Davis zabił cztery osoby w trakcie swojej pracy w szpitalu, podczas gdy w ostatnim roku w samym teksańskim więzieniu zginęło mniej więźniów. Tłumaczył, że 37-latek zasługuje na śmierć, w innym przypadku mógłby dalej zabijać, tyle że za kratkami.

Obrona wnioskowała o dożywocie. "To, co Davis zrobił w przeszłości, nie warunkuje jego przyszłości" - tłumaczył adwokat Douglas Parks. Ostatecznie jednak ława przysięgłych skazała go na śmierć. Od wyroku przysługuje odwołanie.

Zobacz także: Dwoje imigrantów utknęło na bagnach. Nagranie z granicy z Białorusią
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Nemeczek
3 miesiące temu
...pulmonolog z Dallas, na podstawie przeprowadzonych sekcji zwłok. Od kiedy pulmonolodzy przeprowadzają sekcje zwłok?
pawel-
3 miesiące temu
zasługuje na wstrzyknięcie powietrza do serca ...
8787
3 miesiące temu
Detalista i "tylko" 4 osoby skazał na śmierć w krótkich należy to podkreślić mękach. Więc jak to przymierzyć do kovidowej mafii, co w efekcie całe miliardy albo samym wirusem albo szczepionkami wykańcza przez uduszenie w długotrwałych mękach. Do tego ironicznie na tym procederze zarabiając niewyobrażalne pieniądze.
fred
3 miesiące temu
w Polsce podciągnięto by to pod błąd medyczny i byłyby zawiasy
KOCHAM USA
3 miesiące temu
Jest wyrok w sprawie Williama Davisa, byłego pielęgniarza ze stanu Teksas, który zabił cztery osoby poprzez wstrzyknięcie im powietrza do krwioobiegu. Ława przysięgłych zadecydowała w środę, czy 37-latek zasługuje na dożywocie, czy też na karę śmierci. W POLSCE ZA ZABICIE 3 OSOBÓ TO SIĘ ZASTANAWIAJĄ CZY BYŁ POCZYTALNY I CZY DAĆ 25 LAT I POTEM PO 10 WARUNKOWO WYPUŚCIĆ BY MÓGŁ NADAL ZABIJAĆ TAKA RÓŻNICA MIĘDZY USA A POLSKĄ
Tyle
3 miesiące temu
Oko za oko...
xxxxx
3 miesiące temu
Zasługuje ma karę śmierci przez wstrzyknięcie powietrza, nie można skazać na dożywocie.
abcd
3 miesiące temu
Wyszukaj w sieci: "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"
Garuski
3 miesiące temu
Ehh dobrze się bawił to teraz dawać go na nasz warsztat. zobaczy co to rusztowanie i grilik
Bejbi
3 miesiące temu
I bardzo dobrze. Chwasty powinno się wykorzeniać, a nie przesadzać ;)
tata
3 miesiące temu
i git
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić