Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Zrobiła coś okropnego. Policja szuka młodej kobiety

249

Funkcjonariusze policji apelują o pomoc w odnalezieniu kobiety z portretu pamięciowego. Jest ona poszukiwana w związku z oszustwem, do którego doszło w Brzegu w województwie opolskim. Jego ofiarą padła 75-latka – od kobiety wyłudzono kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zrobiła coś okropnego. Policja szuka młodej kobiety
Ta kobieta jest poszukiwana przez policję w związku z licznymi oszustwami (Policja.pl)

Rzecznik KWP w Opolu informuje, że poszukiwana brała udział w akcji wyłudzenia pieniędzy od 75-latki z miejscowości Brzeg. Do seniorki zadzwonił mężczyzna, który podszył się pod wnuka kobiety. Okłamał rozmówczynię, że jeden z członków jej rodziny spowodował wypadek samochodowy.

Komenda Wojewódzka Policji w Opolu prosi o pomoc w schwytaniu oszustki

Oszust przekonał 75-latkę, że jej krewny potrzebuje natychmiastowej pomocy finansowej. Pieniądze miały zostać przeznaczone na kaucję. Rozmówca groził, że jeśli ich nie otrzyma, sprawca wypadku może trafić do więzienia.

Seniorka dała wiarę słowom oszusta i wypłaciła z banku wszystkie oszczędności. Następnie spotkała się z kobietą, która podawała się za adwokat krewnego i wręczyła jej 40 tysięcy złotych. Rysopis właśnie tej oszustki zdecydowała się upublicznić opolska policja.

Zobacz także: Zobacz też: Policjanci oszuści. Przerobili Passata na radiowóz

Poszukiwana ma około 26 lat i szczupłą budowę ciała. Jej wzrost wynosi około 160 centymetrów, posiada czarne włosy i śniadą cerę. Osoby, które rozpoznają poszukiwaną lub wiedzą, gdzie może przebywać, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Brzegu pod nr tel. 47 86 332 03. Informatorom jest gwarantowana pełna anonimowość.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić