aktualizacja 

Alarm! Zupełnie nowy szczep COVID-19

284

Nowy szczep koronawirusa pojawił się w Japonii. To zupełnie nowa mutacja, która jest inna niż ta, jaką wykryto w Wielkiej Brytanii.

Alarm! Zupełnie nowy szczep COVID-19
(PAP)

Nowa mutacja koronawirusa dotarła do Japonii. Szczep przywieziony został do kraju przez 4 pasażerów podróżujących z Brazylii, którzy byli nim zarażeni. Pasażerowie z Ameryki Południowej przybyli do Tokio 2 stycznia.

Jak twierdzą naukowcy, nie wiadomo, jak groźny jest nowy szczep, a także co odróżnia go od tych z RPA czy Wielkiej Brytanii. Nie ma też jeszcze pewności, że którakolwiek szczepionka z obecnie opracowanych sobie z nim poradzi.

4 osoby przebadane zostały jeszcze na lotnisku na obecność koronawirusa. Test wskazał na wynik pozytywny. Początkowo nikt nie wykazywał objawów, jednak po pewnym czasie jeden z zarażonych trafił do szpitala. Pozostali mieli te same objawy, które zwykle powoduje koronawirus, czyli gorączkę i kaszel.

Sytuacja dla japońskiego ministerstwa zdrowia jest niepokojąca. Departament zdrowia poinformował już o odkryciu nowego szczepu Światową Organizację Zdrowia.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić