Zwiedzali muzeum Titanica. Nie spodziewali się takich wrażeń

9

Chcieli poczuć się jak na Titanicu, ale nie spodziewali się tak realistycznego doświadczenia. W poniedziałek w muzeum Titanica w stanie Tennessee na odwiedzających zawaliła się… lodowa góra. Usterka turystycznej atrakcji spowodowała obrażenia trzech osób.

Zwiedzali muzeum Titanica. Nie spodziewali się takich wrażeń
Zwiedzających muzeum Titanica spotkała nieprzyjemna sytuacja (Facebook, Titanic Museum Attraction)

Organizatorzy Titanic Museum Attraction w stanie Tennesse bardzo postarali się, by zapewnić turystom niezapomniane wrażenia, ale chyba nie o taki realizm im chodziło. Podczas zwiedzania imitacji legendarnego statku nagle doszło do niespodziewanego wypadku.

Muzeum Titanica. Na odwiedzających spadła lodowa góra

Gdy odwiedzający dotykają prawdziwej góry lodowej, spacerują po Wielkich Schodach i korytarzach trzeciej klasy, sięgają do wody o temperaturze 28 stopni i próbują stanąć na pochyłych pokładach, dowiadują się, jak to było na prawdziwym RMS Titanic, doświadczając tego sami - czytamy w opisie na stronie muzeum.

Turyści rzeczywiście mogli poczuć się prawie jak na prawdziwym Titanicu. W pewnym momencie wycieczki na zwiedzających zwaliła się lodowa ściana. Trzy osoby zostały ranne.

Straż Pożarna Pigeon Forge przybyła do muzeum w poniedziałek o godzinie 20:11 po otrzymaniu zgłoszenia informującego o traumatycznym wydarzeniu — przekazał CNN szef straży Tony L. Watson. Strażacy pomogli ratownikom przeprowadzić selekcję ofiar i przygotować je do transportu.

Jeden z poszkodowanych został przetransportowany drogą powietrzną do Centrum Medycznego Uniwersytetu Tennessee w Knoxville oddalonego o około 80 km. Pozostałe dwie osoby zabrano karetką do Centrum Medycznego LeConte w Sevierville. Nie wiadomo, w jakim są stanie.

Nigdy nie spodziewalibyśmy się, że dojdzie do takiego incydentu, ponieważ bezpieczeństwo naszych gości i członków załogi jest zawsze najważniejsze. Jesteśmy dumni z jakości naszej konserwacji i posiadamy środki, aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo, wytyczne są przestrzegane – zapewnili właściciele Mary Kellogg Joslyn i John Joslyn w oświadczeniu zamieszczonym na stronie muzeum na Facebooku.

Muzeum reklamuje się jako największa na świecie atrakcja muzealna Titanica, któa pozwala odwiedzającym "przenieść się w czasie" i częściowo doświadczyć tego, co czuli pasażerowie luksusowego rejsu transatlantyckiego w 1912 roku.

Zobacz także: Wrak rzymskiego statku sprzed 2200 lat. Niezwykłe odkrycie archeologów z Włoch
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić