Przeglądał z nudów mapy Google. Zobaczył ten tajemniczy wielki trójkąt pośrodku niczego

0

Tiktoker pochwalił się internautom swoim dziwnym odkryciem. Przeglądając mapy Google natknął się na olbrzymich rozmiarów tajemniczy trójkąt, znajdujący się na trenie USA w stanie Arizona. Wkrótce zagadka została rozwiązana. Wyjaśniono, do czego służył.

Przeglądał z nudów mapy Google. Zobaczył ten tajemniczy wielki trójkąt pośrodku niczego
Odkrycie na Google Maps, które wzbudziło wiele kontrowersji, wyjaśnione. (Mapy Google)

Na pustyni Wittman użytkownik TikToka znalazł olbrzymi trójkąt, któremu zdjęcie zrobiły satelity Google'a. Dziwne miejsce wywołało olbrzymie zainteresowanie także wśród widzów internauty.

Dlaczego? Jest kilka powodów. Między innymi fakt, że powyższy trójkąt wygląda jak połączenie kilku dróg. Jednak są to drogi... bez wyjścia. Ponadto wyraźnie wykonany ludzką ręką symbol w ziemi znajduje się pośrodku dosłownie niczego. Wokół jest tylko piasek. Trójkąt znajduje się bowiem na rozległej pustyni.

Google Maps. Rozwiązali zagadkę dziwnego trójkąta

Choć zajęło im to trochę czasu, to jednak internauci wkrótce znaleźli odpowiedź na pytanie, czym jest to dziwne, tajemniczo wyglądające miejsce, momentami przyprawiające o ciarki na plecach.

Okazało się, że to po prostu pas startowy, jednak służący konkretnemu celowi. Podczas II WŚ na pasie tym amerykańscy piloci ćwiczyli swoje umiejętności.

Wciąż jednak pozostaje tajemnicą, dlaczego miejsce to ma postać trójkąta...

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić