aktualizacja 

Zwolnił 900 pracowników przez Zooma. Nagranie ma 3,7 mln wyświetleń

102

Dyrektor naczelny firmy Better.com zwolnił jednocześnie aż 900 osób. Na spotkaniu na Zoomie zapewnił wszystkich, że nie chce tego robić, ale jest zmuszony przez trudną sytuację rynkową. Kilka dni wcześniej oskarżył wszystkich o "okradanie klientów".

Zwolnił 900 pracowników przez Zooma. Nagranie ma 3,7 mln wyświetleń
Vishal zwolnił 900 osób na raz. (YouTube)

Dyrektor naczelny firmy Better.com zwolnił około 900 osób podczas spotkania na Zoomie. Zarzucił byłym już pracownikom, że przez swój brak produktywności "okradają klientów".

900 pracowników zwolnionych na jednym spotkaniu

Vishal Garg ogłosił zwolnienie aż 50 proc. pracowników. Spotkanie, które przeprowadził zostało już udostępnione na YouTube, TikToku i innych mediach społecznościowych.

To nie jest wiadomość, którą chcecie usłyszeć… Jeśli jesteś w tej rozmowie to jesteś częścią pechowej grupy, która zostaje zwolniona. Zwolnienie następuje ze skutkiem natychmiastowym – powiedział.

Garg zapewnił kilkukrotnie, że "nie chce tego robić", ale jest zmuszony przez pogarszające się warunki rynkowe i obniżoną wydajność pracowników. "Po raz drugi w mojej karierze to robię i nie chcę tego robić. Ostatnim razem, kiedy to zrobiłem, płakałem" – mówił Garg podczas rozmowy.

Jak się okazało 43-latek kilka tygodni wcześniej napisał anonimowy post, w którym oczernił zatrudnionych w better.com. Zarzucił wówczas pracownikom, że swoimi zaniedbaniami "okradają klientów".

Wiesz, że co najmniej 250 zwolnionych osób pracowało średnio 2 godziny dziennie, ale w systemie zapisywali ponad 8 godzin? Okradali ciebie i okradali klientów, którzy płacą rachunki, które płacą nasze rachunki – napisał.

Better.com zajmuje się kredytami hipotecznymi. W czasie pandemii, kiedy wiele osób w USA zainteresowało się przeprowadzką, firma odnotowała znaczny wzrost wyników i zysków. Teraz jednak sytuacja się zmieniła, zainteresowanie hipoteką znów zmalało i jak mówi Garg, firma radzi sobie coraz gorzej.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Radykalny projekt. Aż 41 posłów PiS "za". Wiceminister przekazał stanowisko
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić