Rząd wprowadzi kolejne obostrzenia? Te słowa bardzo niepokoją

156

Sytuacja epidemiczna nie ulega poprawie. W związku z tym pojawia się ryzyko, że polskie władze wprowadzą kolejne obostrzenia. Takiego ruchu nie wyklucza rzecznik rządu Piotr Müller.

Rząd wprowadzi kolejne obostrzenia? Te słowa bardzo niepokoją
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Imgorthand)

O kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa rzecznik rządu był pytany w TVP Info. - Sytuacja jest bardzo trudna. Tym bardziej te informacje o potencjalnych nowych mutacjach wirusa również są niepokojące - podkreślał Piotr Müller.

Nie wykluczę sytuacji takiej, że np. obostrzenia mogłyby być dalej idące. Wręcz mogę powiedzieć, że takie ryzyko istnieje, dlatego że po prostu cały czas widzimy bardzo dużą liczbę osób, które chorują, i bardzo dużą liczbę osób, które umierają niestety - dodawał.

Koronawirus w Polsce. Rząd apeluje ws. szczepień

Rząd nieustannie apeluje, by Polacy zapisywali się na szczepienia przeciwko COVID-19. Mueller zwrócił uwagę na to, że przyjmowanie szczepionki byłoby odpowiedzią na pojawiające się problemy z koronawirusem.

Dlatego są te nasze apele, akcje informacyjne, wszystkie działania, które do tego zachęcają - dodawał rzecznik rządu.

Przypomnijmy, że od 1 grudnia obowiązują nowe restrykcje. Zaostrzono limity dla osób niezaszczepionych, a ponadto wprowadzono zakaz przylotów do Polski z krajów afrykańskich.

Zobacz także: Czy gospodarka przetrwa kolejny lockdown? „Konsekwencje za każdym razem będą bardzo groźne”
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić