"Żydzi powinni się wstydzić". Donald Trump ma im to za złe

Nie milkną kontrowersje wokół tego, co Kanye "Ye" West pisał na temat nazistów i Adolfa Hitlera w mediach społecznościowych. Liderzy społeczności żydowskiej nie są zachwyceni faktem, że Donald Trump niedawno spotkał się ze znanym raperem. Sam miliarder nie widzi w tym natomiast żadnego problemu i jest oburzony pretensjami.

"Żydzi powinni się wstydzić". Donald Trump ma im to za złe
Donald Trump nie jest zachwycony postawą osób, które w przeszłości uważał za sojuszników (Getty Images, 2022 The Washington Post)

W listopadzie Donald Trump zaprosił skompromitowanego rapera na kolację. Odbyła się ona w należącym do miliardera luksusowym Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie. Gościem byłego prezydenta USA był również Nick Fuentes, kojarzony z nacjonalistycznych poglądów.

Donald Trump oburzony. Uważa siebie za ofiarę nielojalności

Przypomnijmy, że Kayne West opublikował na Twitterze wpis, w którym w pochlebnych słowach wyrażał się na temat Adolfa Hitlera oraz nazistów. Swoich poglądów konsekwentnie bronił również w dyskusji z innymi użytkownikami w komentarzach. Oburzający post został już usunięty.

Dostrzegam dobre rzeczy w Hitlerze... Każdy człowiek posiada zalety, które ma do zaoferowania, zwłaszcza Hitler. (...) Ale robili też dobre rzeczy. Musimy przestać obrażać nazistów przez cały czas. (...) Kocham Żydów, ale kocham też nazistów – pisał na Twitterze Kayne West.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Donald Trump a Polska. Tak zapamiętamy jego prezydenturę

Konto rapera zostało już zawieszone, o czym informował sam Elon Musk, nowy właściciel Twittera. Liderzy społeczności żydowskiej nie byli zachwyceni faktem, że Donald Trump nie zdecydował się odciąć od muzyka. Wielu zaczęło domagać się od miliardera przeprosin. Ten w odwecie oskarżył ich o nielojalność i niedocenianie jego zasług dla Żydów z okresu prezydentury.

Jak szybko liderzy żydowscy zapomnieli, że dla Izraela byłem zdecydowanie najlepszym prezydentem. Powinni się wstydzić. Ten brak lojalności wobec ich największych przyjaciół jest przyczyną, dla której wielu członków Kongresu oraz innych osób przestało udzielać Izraelowi wsparcia – zareagował na zarzuty były prezydent USA Donald Trump, cytowany przez "New York Post".
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić