Żywioł zmiótł most kolejowy i zabił 40 osób. Przerażające wideo z Indii

8

Co najmniej 40 osób zginęło w wyniku powodzi, która przeszła przez północne Indie. Potężny żywioł zniszczył duży most kolejowy, po czym konstrukcja spadła do rwącej rzeki. Wstrząsające nagranie błyskawicznie obiegło media społecznościowe.

Żywioł zmiótł most kolejowy i zabił 40 osób. Przerażające wideo z Indii
Żywioł zniszczył most kolejowy w Indiach (Twitter)

W wysokogórskim indyjskim stanie Himachal Pradesh na północy kraju powódź zabiła kilkadziesiąt osób. Jak podają lokalne media, gwałtowne deszcze zalały setki wiosek, zburzyły domy, drogi, a nawet mosty. Przewrócenie jednego z nich uchwycił przypadkowy świadek.

Powódź w Indiach. Żywioł zniszczył most

Na filmiku, który niesie się w mediach społecznościowych, widać wyraźnie, jak nurt rzeki podmywa podporę mostu kolejowego. Po chwili część konstrukcji spada do wody. Na szczęście w chwili zdarzenia na moście nie było żadnego pociągu.

Północne Indie zostały mocno dotknięte przez ulewne deszcze. Nierówna walka z żywiołem wciąż trwa. Ucierpiały mosty drogowe. Dwa z nich zostały zniszczone przez powódź w miejscowościach Kangra i Shimla. Drogi w tych okolicach są nieprzejezdne, przez co nie mogą się stąd wydostać turyści.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Padać będzie przez następne dwa dni

Indyjski Departament Meteorologiczny przewiduje, że ulewne lub bardzo ulewne deszcze będą występować w regionie przez następne 48 godzin. Później pogoda ma się zmienić.

Do tej pory setki osób schroniły się w obozach pomocy humanitarnej po tym, jak musiały opuścić swoje domy. Władze lokalne zamknęły szkoły w kilku dzielnicach. Mieszkańcy proszeni są o niezbliżanie się do rzek oraz strumieni.

Powodzie są w Azji coraz częstsze

Katastrofy spowodowane osuwiskami i powodziami są powszechne na północy Indii w okresie monsunowym od czerwca do września. Naukowcy twierdzą, że są one coraz częstsze, ponieważ globalne ocieplenie przyczynia się do topnienia wielkich himalajskich lodowców.

W ubiegłym roku tylko w indyjskim stanie Uttarakhand gwałtowne powodzie zabiły prawie 200 osób i zniszczyły wiele domów.

Zobacz także: Siły Indonezji i USA prowadzą wspólne ćwiczenia wojskowe. Zobacz nagranie
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić