aktualizacja 

1 listopada weź kapustę na cmentarz. Potem nam podziękujesz

8

Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Polacy w okresie przygotowań do tego dnia zastanawiają się natomiast, jakimi kwiatami najlepiej udekorować groby bliskich zmarłych. Chryzantemy to zbyt oczywisty wybór? Można postawić na... kapustę ozdobną.

1 listopada weź kapustę na cmentarz. Potem nam podziękujesz
Na cmentarz weź kapustę (Adobe Stock)

Na cmentarzach pojawia się coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego. Polacy przygotowują groby bliskich zmarłych na 1 listopada. Już niebawem na nekropoliach zgromadzą się prawdziwe tłumy. Wszystko dlatego, by przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych wspominać tych, którzy już nie żyją.

Na grobach znów pojawią się znicze i chryzantemy. Oczywiście niektórzy sięgną też po inne kwiaty. Co może stanowić alternatywę dla chryzantem? Choćby kapusta ozdobna.

Ma ona bardzo wysoką odporność. To sprawia, że na cmentarzu może postać aż do wczesnej wiosny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małgorzata Kidawa-Błońska pewna. Zdradziła, co wprowadzą w pierwszych 100 dniach

Media, reklama, zakupy - Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

Kapusta ozdobna jest dwuletnią rośliną o kędzierzawych liściach. Kształtem przypominają one róże. Mogą mieć przeróżne kolory - m.in. biały, żółty, różowy, czerwony czy też fioletowy. W sklepach ogrodniczych można też spotkać odmiany wielobarwne.

Jak dbać o kapustę ozdobną? O tym trzeba pamiętać

Istotne jest też to, że pielęgnacja kapusty ozdobnej w doniczce zdecydowanie nie jest skomplikowana. Jeżeli tylko zapewnisz jej wilgotną i przepuszczalną glebę, o lekko kwaśnym pH, to powinna rosnąć bez zarzutu.

Roślina lubi słońce, ale nie jest wybredna pod względem stanowiska, dlatego na cmentarzu będzie prezentować się dobrze nawet na zacienionym nagrobku. Możliwe tylko, że kolor liści będzie wówczas mniej intensywny. Idealnie jeśli miejsce kapusty ozdobnej jest osłonięte od wiatru, ale jest to gatunek odporny, więc powinien przetrwać standardową wichurę - instruuje portal top.pl.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić