100-letni weteran został gwiazdą TikToka. "Jestem legendą!"

3

100-letni weteran II wojny światowej został gwiazdą TikToka. "Papa Jake" zgromadził na swoim profilu ponad 600 tys. obserwujących. O swojej sławie przekonał się podczas wycieczki do Normandii, gdzie czekały na niego tłumy fanów.

100-letni weteran został gwiazdą TikToka. "Jestem legendą!"
100-latek robi karierę na TikToku. (TikTok)

"Papa Jake" to 100-letni weteran II wojny światowej. Na TikToku działa od niedawna, ale idzie mu doskonale. Obserwuje go ponad 600 tys. osób, a filmiki zebrały już łącznie ponad 7,7 mln polubień.

Weteran wojenny gwiazdą TikToka

Jake Larson założył konto na TikToku po namowach wnuczki. W swoich filmikach opowiada o przeżyciach wojennych i rzeczywistości, w której przyszło mu żyć już po zakończeniu konfliktu.

Niedawno weteran odwiedził Normandię we Francji, gdzie 6 czerwca 1944 roku (D-Day) rozpoczęła się operacja "Overlord". 100-latek nie spodziewał się tak ciepłego przyjęcia i fanów, którzy zaczepiali go na każdym kroku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: PiS wymownie milczy, ale jest wyłom. "Duży marsz, faktycznie"
Jestem tylko chłopcem ze wsi. Teraz stałem się gwiazdą na TikToku. Wszędzie mnie widać. Jestem legendą! Nie planowałem tego, tak się stało – powiedział Associated Press.

Jake Larson urodził się w Owatonna w stanie Minnesota. Zaciągnął się do armii w 1938 roku w wieku zaledwie 15 lat. W trakcie poboru musiał skłamać, że jest starszy, aby go przyjęto.

W 1942 roku wysłano go do Irlandii Północnej. Tam został sierżantem operacyjnym, który pomógł w zaplanowaniu D-Day.

Włączyłem się w planowanie D-Day, Dostałem Brązową Gwiazdę, a Francuzi dali mi Legię Honorową - wspomina.

Po D-Day LArson kontynuował swoją służbę. Brał udział m.in. w bitwie o Ardeny.

"Papa Jake" był jednym z 40 amerykańskich weteranów, którzy przybyli do Normandii. Stało się to dzięki Best Defense Foundation, organizacji non-profit, która pomaga weteranom odwiedzać miejsca, w których niegdyś walczyli.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić