aktualizacja 

4-latek członkiem Mensy. Zbadali jego IQ. Jest fenomenem

67

Teddy Hobbs oficjalnie stał się członkiem brytyjskiej Mensy. Chłopiec okazał się małym geniuszem – samodzielnie nauczył się czytać, kiedy miał zaledwie dwa lata. Co więcej, rodzice malucha... nawet tego nie zauważyli! To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

4-latek członkiem Mensy. Zbadali jego IQ. Jest fenomenem
Teddy Hobbs jest najmłodszym członkiem brytyjskiej Mensy (kadr z telewizji)

Teddy Hobbs mieszka z rodzicami w Portishead w hrabstwie Somerset w południowo-zachodniej Anglii. Jak informuje "The Guardian", chłopiec nauczył się czytać, gdy miał dwa lata. Udało mu się to dzięki oglądaniu telewizji i zabawie tabletem, co uszło uwadze nawet rodziców malucha.

Został członkiem Mensy. Nie zdążył nawet pójść do pierwszej klasy

Na początku rodzice Teddy'ego byli przekonani, że dźwięki, jakie wydawał, to próba naśladowania mowy dorosłych. Dopiero po jakimś czasie dotarło do nich, że w rzeczywistości chłopiec liczy – ale w języku mandaryńskim.

Grał na swoim tablecie (...) i... wydawał dźwięki, których po prostu nie rozpoznawałam, więc zapytałam go, co to jest, a on odparł: "Och mamusiu, liczę po mandaryńsku" – relacjonowała mama chłopca w programie "Today" w BBC Radio 4.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: 15-latek znalazł błąd w... muzeum nauki

O tym, że Teddy potrafi czytać, rodzice dowiedzieli się od jego przedszkolnej opiekunki. 4-letni dziś chłopczyk jest także w stanie liczyć do 100 w sześciu obcych językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, walijskim i mandaryńskim.

W końcu rodzice malucha zdecydowali się zwrócić o pomoc do pielęgniarek środowiskowych. Poprosili, aby zbadały iloraz inteligencji Teddy'ego, a wtedy okazało się, że sytuuje się on na poziomie 99,5. Mama 4-latka zdziwiła się nie tylko z powodu wysokości IQ syna, lecz także jego umiejętności skupienia uwagi.

Martwiłam się, że nie będzie w stanie wysiedzieć przed laptopem przez godzinę, ale ostatecznie bardzo mu się to podobało – relacjonowała mama Teddy'ego (The Guardian).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić