aktualizacja 

Poznajcie najstarszego psa na świecie. Spike ma 23 lata i...uwielbia serowe chipsy!

17

Jak mówią "w małym ciele wielki duch!". A z pewnością długa metryczka. Dowodem jest na to Spike, 23-letni psiak w typie chihuahua. Mieszka ze swoją ukochaną rodziną w Ohio w USA i właśnie trafił do księgi Guinnessa. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa

Poznajcie najstarszego psa na świecie. Spike ma 23 lata i...uwielbia serowe chipsy!
Spike dostał oficjalny certyfikat, który potwierdza że jest najstarszym psem na świecie (guinnessworldrecords.com)

Smutna przeszłość szczęśliwego psa

Spike został uratowany przez swoją właścicielkę przed bezdomnością. Rita znalazła go na parkingu jednego ze sklepów i postanowiła przygarnąć. Jak powiedział jej pracownik sklepu, psiak miał się błąkać tam od 3 dni. Ludzie dokarmiali go resztkami.

Miał ogoloną tylną część ciała, plamy krwi na karku od łańcucha lub sznura i wyglądał dość kiepsko - opowiadała Rita.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kolejny rekord Guinnessa. Egipcjanin najstarszym piłkarzem świata
Kiedy wyszliśmy ze sklepu na parking poszedł za nami. Gdy otworzyliśmy drzwi samochodu, aby posadzić naszego wnuka w foteliku, natychmiast wskoczył do środka i usiadł na siedzeniu, jakby wiedział dokąd jedziemy. Tak widocznie miało być - dodaje właścicielka psiaka.

Rita postanowiła dać zabiedzonemu psiakowi kochający dom. To było ponad 13 lat temu. W grudniu, kiedy Spike'a i jego rodzinę odwiedzili przedstawiciele księgi rekordów Guinessa, psiak miał 23 lata i 43 dni i tym samym oficjalnie został najstarszym psem na świecie. Czworonóg mierzył niespełna 23 centymetry i ważył niecałe 6 kg.

Imię Spike dostał po jednym psie z "Looney Tunes". Co prawda pierwowzór był dużym i agresywnym czworonogiem, ale Spike mu wcale nie ustępował w charakterze.

Zachowywał się, jak duży pies. Jak był młodszy, to próbował straszyć krowy i konie. Szczekał i próbował je gonić - relacjonuje Rita.

Rozrywka sędziwego czworonoga

W przeliczeniu na ludzkie lata Spike ma...129 lat! W przypadku najstarszych ludzi zawsze pyta się ich o metodę na długie życie. W przypadku tego rekordzisty zdecydowanie jest to relaks.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Spike uwielbia drzemki i długie kąpiele. Jest też niezłym łakomczuszkiem! Co prawda niewiele już widzi i słyszy, ale zawsze wyczuje, kiedy w domu pojawią się serowe chipsy. To jego ulubiony przysmak!

Rita z kolei ma radę dla właścicieli czworonogów, aby nie zapominali o odpowiedniej ilości długich spacerów a przede wszystkim - poświęcaniu swoim pupilom uwagi i obdarzaniu ich miłością. Według niej to recepta na psią długowieczność!

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić