Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SPP
|
aktualizacja

99 proc. ludzi nie widzi słonia na rysunku. Zaliczasz się do nich?

630
Podziel się:

Popularny tiktoker podzielił się z obserwatorami iluzją optyczną. Dodał, że tylko nieliczni mogą dostrzec, co tak naprawdę kryje się na tajemniczym rysunku. Okazuje się jednak, że jest sposób na przechytrzenie autora zagadki. Wystarczy prosty gest.

99 proc. ludzi nie widzi słonia na rysunku. Zaliczasz się do nich?
Na grafice ukryty jest słoń (TikTok)

W sieci znajduje się sporo materiałów, które w niezwykły sposób igrają z naszym zmysłem wzroku. Gdy patrzymy chociażby na popularną szachownicę Andelsona, nie jesteśmy przekonani, co dokładnie mamy przed oczami. Iluzje są odpowiedzą mózgu na nietypowe wzrokowe doświadczenia, które odbiegają od tego, co narząd zdążył już przyswoić za naszego życia.

Naukowcy interesują się fenomenem iluzji od setek lat. Niektóre z grafik udostępnianych na internetowych portalach powstały na początku XIX wieku. Jednym z materiałów, przez który mózg płata nam figle, podzielił się Hectic Nick, popularny tiktoker.

Trudne wyzwanie

Influencer rzucił obserwatorom wyzwanie. Poprosił ich, żeby spojrzeli na załączony obrazek i spróbowali zgadnąć, gdzie ukrył się na nim słoń. Publikując iluzję, napisał: "Tylko jeden procent ludzi może znaleźć ukrytego słonia na tym obrazie".

Hectic nie pozostawił internautów bez podpowiedzi. Wyjaśnił, że zadanie nie należy do najłatwiejszych, ale istnieje sposób, żeby szybciej i efektywniej sobie z nim poradzić. Tiktoker polecił fanom, żeby spróbowali obrócić telefon do góry nogami i spojrzeć na grafikę ponownie.

Sfrustrowani internauci

Fani Hectica zaczęli masowo udostępniać post, w którym influencer wyjaśnia, jak rozwiązać trudną zagadkę. Internauci, mimo wykorzystania triku, nie mogli poradzić sobie z optyczną iluzją.

W końcu jeden z nich napisał w komentarzu, że udało mu się znaleźć słonia. Wyjaśnił, że zwierzę znajduje się na pierwszym planie. Dwa duże drzewa to jego nogi, a jedno mniejsze pełni funkcję trąby. Obserwatorzy tiktokera nie kryli, że są zirytowani całą sytuacją.

"Patrzyłem w tę grafikę dziesięć godzin, zanim znalazłem tego słonia", "Te drzewa zupełnie mnie zmyliły!" - czytamy w komentarzach.
Zobacz także: Ta iluzja skradła serca internautów. Czy to na pewno wilk?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(630)
Patriota
3 godz. temu
Co za kretyn wstawił część rysunku? Niech barany z Wirtualnej Polski wstawią cały rysunek, wtedy zobaczymy gdzie jest słoń? Chyba że debile z redakcji nie widzieliby słonia, nawet gdyby był solo bez niczego więcej.
pstryk
13 godz. temu
a ja widzę białe myszki
gość
21 godz. temu
Nie byłoby tylu niedomówień gdyby tylko autor tego artykułu potrafił wstawić całe zdjęcie z ukrytym słoniem, a nie tylko jego część.
lesio
wczoraj
Ja tu widzę gołe baby i skretyniałego autora, który zapodał okrojone zdjęcie.
proste
wczoraj
Robienie z ludzi idiotów. Sezon ogórkowy inauguracja.
Adam
2 dni temu
99% nic nie paliło i nie ma halucynacji.
krzy84
2 dni temu
to albo liscie albo uszy, niech autor sie zdecyduje bo jak dla mnie to fake
Call_me_banan...
2 dni temu
(do góry nogami) Grube drzewa to nogi a to cienkie i pochyłe drzewo to trąba (na obrazku na górze jej nie widać, trzeba spojrzeć na tik tok) liście to ucho i oko, a ułożenie terenu to grzbiet i brzuch. Całkiem łatwe do znalezienia, tylko pod warunkiem, że ma się nie okrojone zdjęcie.
viss
3 dni temu
Ja tam widzę gołą dupę , zresztą mnie wszystko się z nią kojarzy xD
jjll
3 dni temu
Tak samo 99% ludzi nie widzi tam samolotu i koparki.
stary
3 dni temu
Za grube drzewa natychmiast podpadają !!!!!!!! W ułamku sekundy
WTF
3 dni temu
Slonia nie ma! Ale za krzakami widac Wolka Balense!
asad
4 dni temu
a ja tam widzę donalda jak rucha tylko swoich Polaków a oni biją mu brawo i proszą o jeszcze
Norbert
4 dni temu
Dramat
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić