aktualizacja 

99 proc. ludzi nie widzi słonia na rysunku. Zaliczasz się do nich?

1399

Popularny tiktoker podzielił się z obserwatorami iluzją optyczną. Dodał, że tylko nieliczni mogą dostrzec, co tak naprawdę kryje się na tajemniczym rysunku. Okazuje się jednak, że jest sposób na przechytrzenie autora zagadki. Wystarczy prosty gest.

99 proc. ludzi nie widzi słonia na rysunku. Zaliczasz się do nich?
Na grafice ukryty jest słoń (TikTok)

W sieci znajduje się sporo materiałów, które w niezwykły sposób igrają z naszym zmysłem wzroku. Gdy patrzymy chociażby na popularną szachownicę Andelsona, nie jesteśmy przekonani, co dokładnie mamy przed oczami. Iluzje są odpowiedzą mózgu na nietypowe wzrokowe doświadczenia, które odbiegają od tego, co narząd zdążył już przyswoić za naszego życia.

Naukowcy interesują się fenomenem iluzji od setek lat. Niektóre z grafik udostępnianych na internetowych portalach powstały na początku XIX wieku. Jednym z materiałów, przez który mózg płata nam figle, podzielił się Hectic Nick, popularny tiktoker.

Trudne wyzwanie

Influencer rzucił obserwatorom wyzwanie. Poprosił ich, żeby spojrzeli na załączony obrazek i spróbowali zgadnąć, gdzie ukrył się na nim słoń. Publikując iluzję, napisał: "Tylko jeden procent ludzi może znaleźć ukrytego słonia na tym obrazie".

Hectic nie pozostawił internautów bez podpowiedzi. Wyjaśnił, że zadanie nie należy do najłatwiejszych, ale istnieje sposób, żeby szybciej i efektywniej sobie z nim poradzić. Tiktoker polecił fanom, żeby spróbowali obrócić telefon do góry nogami i spojrzeć na grafikę ponownie.

Sfrustrowani internauci

Fani Hectica zaczęli masowo udostępniać post, w którym influencer wyjaśnia, jak rozwiązać trudną zagadkę. Internauci, mimo wykorzystania triku, nie mogli poradzić sobie z optyczną iluzją.

W końcu jeden z nich napisał w komentarzu, że udało mu się znaleźć słonia. Wyjaśnił, że zwierzę znajduje się na pierwszym planie. Dwa duże drzewa to jego nogi, a jedno mniejsze pełni funkcję trąby. Obserwatorzy tiktokera nie kryli, że są zirytowani całą sytuacją.

"Patrzyłem w tę grafikę dziesięć godzin, zanim znalazłem tego słonia", "Te drzewa zupełnie mnie zmyliły!" - czytamy w komentarzach.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Ta iluzja skradła serca internautów. Czy to na pewno wilk?
Autor: SPP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić