Zareagowała bez wahania. Pracowniczka Disneya uratowała kobietę

9

To kolejny przykład brawurowej i szybkiej akcji osoby pracującej na stanowisku operatora telefonicznego. Podczas rozmowy, w trakcie rezerwowania biletów do Disney World, operatorka infolinii miała przeczucie, że kobieta znajdująca się po drugiej stronie aparatu, padła ofiarą przemocy domowej. Jej intuicja okazała się niezawodna, dzięki czemu rozmówczyni szybko otrzymała odpowiednią pomoc. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Zareagowała bez wahania. Pracowniczka Disneya uratowała kobietę
Ofiara przemocy domowej szukała pomocy. Zdjęcie ilustracyjne (123RF)

Do parku rozrywki Walt Disney World zadzwoniła kobieta, chcąc rzekomo dokonać rezerwacji biletów. Jednak operatorka, która z nią rozmawiała, szybko wyczuła, że sprawa wydaje się znacznie bardziej skomplikowana. Bohaterska postawa pracownicy uratowała zdrowie i życie rozmówczyni.

Niezwykły gest pracownicy parku rozrywki

9 stycznia tego roku wydawał się dniem jak co dzień. Jednak właśnie wtedy doszło do niecodziennego incydentu w popularnym parku rozrywki Walt Disney World. Anonimowa kobieta, która od dłuższego czasu była ofiarą przemocy domowej, skontaktowała się ze wspomnianym ośrodkiem, aby "kupić bilety wstępu". Na szczęście pracownica szybko zrozumiała prawdziwe intencje kobiety.

Ofiarą okazała się mieszkanka Pensylwanii, która nie mogąc znieść domowej agresji, postanowiła ratować własne życie. Jednak ze względu na to, że w jej mieszkaniu przebywał agresor, musiała użyć postępu. W tym celu wykręciła numer do parku rozrywki.

Operatorka telefoniczna usłyszała w tle krzyk kobiety, która prosiła kogoś, aby ją zostawił. Wiedząc, że prawdopodobnie doszło do aktu przemocy, zdecydowała się błyskawicznie działać. Na początek zadawała rozmówczyni kilka pytań, ale w taki sposób, aby odpowiadała wyłącznie "tak" albo "nie". W końcu spytała, czy ktoś ją skrzywdził, a po drugiej stronie padła odpowiedź twierdząca.

Następnie zapytała, czy kobieta chce zarezerwować bilety, ale przerażona kobieta zaprzeczyła. Ostatnie pytanie dotyczyło sprawy wezwania policji – rozmówczyni przytaknęła, a operatorka niezwłocznie poinformowała o całej sytuacji organy ścigania, które natychmiast udały się do ofiary.

Na miejscu okazało się, że kobieta była duszona trzykrotnie i straciła nadzieję na przeżycie. Według relacji "Fox43" ofiara miała na ciele liczne ślady, świadczące o stosowaniu wobec niej przemocy. Sprawcą okazał się 38-letni Wayne Terry Shifflett, którego natychmiast zatrzymano pod zarzutami duszenia, gróźb, zastraszenia oraz nękania. Obecnie przebywa w areszcie w hrabstwie York, a jego sprawa została wyznaczona na 1 lutego.

Zobacz także: Czy farmaceuci mogą szczepić? Dr Szułdrzyński odpowiada
Autor: JKY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić