aktualizacja 

Tylko dwie zasady. Pelargonie będą rosnąć jak na drożdżach

53

Pelargonie są od lat jednymi z najpopularniejszych roślin balkonowych. Dzięki nim łatwo zamienić nawet niewielkie tarasy w prawdziwe oazy spokoju, przepełnione kolorowymi, pachnącymi kwiatami. Pelargonie są też niewymagającymi roślinami. Aby pięknie rosły, wystarczy pamiętać o dwóch zasadach.

Tylko dwie zasady. Pelargonie będą rosnąć jak na drożdżach
Roślina kwitnie najpiękniej w pełnym słońcu (Adobe Stock)

Pelargonie to niezwykle kolorowe, bogato obsypane kwiatami rośliny, które charakteryzują się długim okresem kwitnienia. Wiele osób z ochotą ozdabia nimi balkony, ponieważ są mało wymagające, łatwe w pielęgnacji i odporne na zmienne warunki pogodowe. Sprawdzają się zwłaszcza u osób, które nie potrafią zajmować się roślinami lub nie mają na to czasu. Pelargonie będą pięknie zdobić tarasy, jeśli zastosujecie się do prostych zasad.

Pelargonie rosną najpiękniej w pełnym słońcu

Pochodzące z Afryki Południowej pelargonie uwielbiają słońce. Dlatego wybierając je na swój balkon, zapewnijcie im miejsce w dobrze nasłonecznionym kącie, w którym będą mogły się rozwijać w wysokiej temperaturze. Co ciekawe, kwiaty dobrze radzą sobie w półcieniu, ale mogą wówczas słabiej kwitnąć.

Gdy tylko wrócicie z zakupioną w sklepie rośliną, jak najszybciej postawcie ją w odpowiednie miejsce na tarasie. Im krócej będzie poza słońcem, tym piękniej wyrośnie. Pelargonie nie lubią bowiem zimna.

Pamiętajcie, aby zapewnić swoim roślinom wystarczająco dużo miejsca i ziemi do wzrostu. Przygotowując skrzynki balkonowe, w których umieścicie kwiaty, pomyślcie o odpowiedniej głębokości. Pelargonie powinny mieć co najmniej 20 cm odstępu od siebie.

Pelargonie potrzebują regularnego podlewania

Obfite kwitnienie pelargonii zależy także od regularnego nawożenia i podlewania. W trakcie gorących dni rośliny należy nawadniać zarówno rano, jak i wieczorem. Są jednak w stanie magazynować odpowiednią ilość wody w pędach i liściach. Mogą więc przetrwać krótkie okresy suszy, nawet podczas upałów. Wyjeżdżając na weekend, nie musicie się martwić, że coś im się stanie.

Dbając o pelargonie powinniście regularnie się im przyglądać oraz usuwać przekwitłe kwiaty. Dzięki temu zabiegowi wydłużycie jej okres kwitnienia, ciesząc się piękną rośliną od początku maja aż do pierwszych przymrozków.

Zobacz także: Sprawdzone sposoby na przesadzanie roślin doniczkowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Autor: SPP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić