Byli szczęśliwą parą. 15 lat po ślubie mąż wyznał szokującą prawdę

96

Po tym, jak po 15 latach jej małżeństwo dramatycznie się rozpadło, Carolyn Hobdey długo cierpiała i zastanawiała się co poszło nie tak. Dziś przyjaźni się z byłym mężem i udziela porad kobietom w podobnych sytuacjach.

Byli szczęśliwą parą. 15 lat po ślubie mąż wyznał szokującą prawdę
(Facebook)

Czego nie zauważyła? Czy wszyscy oprócz niej wiedzieli, że jej mąż woli mężczyzn? Żal, złość i ból, gdy dowiedziała się, że mąż zdradził ją z mężczyzną, pochłonęły wówczas całą jej energię.

Czy były jakieś znaki, które powinnam zobaczyć wcześniej? Gdy mnie zostawił dla mężczyzny, czułam się jak idiotka, wstydziłam się - wspomina po latach kobieta.

Carolyn Hobdey rozstała się z mężem Davidem, kiedy powiedział jej, że jest gejem. Dziś jednak są przyjaciółmi i śmieją się, że na starość pewnie jednak będą razem. Jedynie aktualny partner Davida, z którym mężczyzna jest w związku od 7 lat, jest mocno zazdrosny o przyjaźń między byłymi małżonkami.

Jak więc do tego doszło? W jaki sposób Hobdei osiągnęli tak szczęśliwą równowagę, że teraz uważają się za najlepszych przyjaciół, a ona nawet zachowała jego nazwisko?

Prawda jest taka, że moje życie jest bogatsze dzięki temu, że poślubiłem Carolyn - mówi 58-letni David.
W naszym związku były burzliwe chwile, ale minęły. Nigdy nie będę żałować, że się z nią ożeniłem i chociaż rozpocząłem nowy etap w życiu, nadal kocham Carolyn i zawsze będę – mówi dziś David.

Po ujawnieniu przez Davida jego preferencji seksualnych Carolyn poczuła wiele sprzecznych emocji: najpierw współczucie dla niego, potem ból, złość i wściekłość.

Poznali się w 1998 roku na kursie biznesowym. Carolyn miała wtedy 24 lata, była pełną życia, bystrą i atrakcyjną, wysoką i szczupłą szatynką. David miał 35 lat, był miły, rozważny i miał niebanalne poczucie humoru. Spodobali się sobie i szybko weszli w związek.

Co z tym seksem?

Na początku życie seksualne układało im się bardzo dobrze, po czym po ok. 1,5 roku zaczęło wygasać i ostatecznie, po kilku latach, skończyło się całkowicie.

Ponowne rozpalenie naszego życia seksualnego stało się trudne - wspomina mężczyzna. - Wkrótce łatwiej było zaakceptować rzeczy takimi, jakie były, ponieważ pod każdym innymi względami byliśmy razem naprawdę szczęśliwi.

Gdy Carolyn miała 32 lata, okazało się, że nie będzie mogła mieć dzieci.

Czułam tak wiele różnych emocji - wspomina kobieta. - Szok i cierpienie, które ustąpiły miejsca wstydowi i upokorzeniu. Poczułam, że moja kobiecość odeszła.

Wtedy David był dla niej jak brat, a nie kochanek. To wtedy przeprowadzili się do Somerset, gdzie Carolyn rozpoczęła nową pracę i tutaj nawiązała krótkotrwały romans z kolegą z pracy.

On sprawił, że poczułam się seksowna i atrakcyjna w sposób, w jaki nigdy tego nie robił David. Potrzebowałam tego po tym gdy okazało się, że nigdy nie będę mogła mieć dzieci. To było złe. Ale wszyscy jesteśmy ludźmi. Nie uprawiałam seksu od kilku lat – tłumaczy się ze zdrady kobieta.

Nie minęło dużo czasu i David się o wszystkim dowiedział. - Widziałem kilka wiadomości na telefonie Carolyn, z których było całkiem oczywiste, że miała romans - mówi David. - Czułem się, jakby mój świat się rozpadł i natychmiast się z nią skonfrontowałem.

Poczułam się okropnie, pełna nienawiści do samej siebie - wyznaje Carolyn.

Przez jakiś czas byli jeszcze małżeństwem, ale każde żyło swoim życiem. W 2013 roku, na krótko przed tym, jak Carolyn miała świętować swoje 40. urodziny, zauważyła zmianę w zachowaniu Davida.

Wydawał się poruszony, rozkojarzony. Kiedy przychodziły SMS-y na jego telefon, szybko reagował. Pomyślałam, że w jego życiu jest inna kobieta – mówi Carolyn.

Tajemniczy Gary

Ale wtedy zauważyła, że ​​imię migające na jego telefonie komórkowym to Gary. Tydzień później zebrała się na odwagę, by poruszyć temat, który ją dręczył.

Zapytałam: Kim jest Gary? David odpowiedział: - Ummm. Jest przyjacielem. Poznałem go w pracy - opowiada kobieta. Następnie Carolyn zapytała męża, czy ma związek z Garym. Kiedy David wyznał, że tak, kawałki układanki w końcu się ułożyły.
Nasz brak życia seksualnego, jego niezdolność do rozmowy ze mną o seksie, nagle wszystko nabrało sensu - wspomina Carolyn. - Na tym etapie czułem, że nasze małżeństwo nie przetrwa - przyznaje David - wiedziałem, że jest taka strona mojej seksualności, której nigdy nie odkryłem. Musiałem to zrobić i wydawało mi się, że to właściwy moment.

David wyprowadził się z domu i się rozwiedli. Ale paradoksalnie ich przyjaźń przetrwała i się wzmocniła.

Powodem, dla którego nigdy jej nie powiedziałem o mojej seksualności, był strach, że stracę ją, moją bratnią duszę - mówi David.

Mężczyzna dochodzi też do wniosku, że są różne sposoby bycia gejem i że chociaż jest homoseksualistą, to seks nie jest dla niego aż tak istotny jak dla innych.

Związek Davida z Garym się nie udał. Następnie David poznał Andy'ego za pośrednictwem aplikacji randkowej i teraz mieszkają razem w pobliżu Bath.

Tymczasem Carolyn nadal jest singielką. Obecnie prowadzi własną firmę coachingową i pomaga ludziom wprowadzać życiowe zmiany, a ostatnio napisała książkę nt. swoich osobistych przeżyć.

Carolyn dziś wie, że nie przestanie kochać Davida. - Czuję, że tylko z nim mogę porozmawiać o absolutnie wszystkim – wyznaje kobieta.

Tymczasem David jest mniej wylewny, ale wyraźnie uwielbia Carolyn.

Kiedy będziemy starzy i seksualna strona naszego życia nie będzie już ważna, nie przychodzi mi do głowy nikt inny jak David, tylko z nim chciałabym spędzić starość - mówi Carolyn.

David uśmiecha się i kiwa głową. - Moje życie jest nieskończenie bogatsze, dzięki temu, że ją znam - podkreśla mężczyzna.

Zobacz także: Ks. Isakowicz - Zaleski o wyroku brytyjskiego sądu, w kwestii odłączenia Polaka od aparatury podtrzymującej życie
Autor: AML
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić