aktualizacja 

Co widzisz na obrazku? Mało kto jest w stanie znaleźć ten element

63

Jeden z użytkowników TikToka podzielił się z obserwatorami obrazkiem, na którym w pierwszej chwili wszystko wydaje się jasne. Po dokładniejszym przyjrzeniu się można jednak dostrzec, że ilustracja wcale nie jest oczywista. Sprawdź, czy jesteś w stanie znaleźć na rysunku drugie zwierzę.

Co widzisz na obrazku? Mało kto jest w stanie znaleźć ten element
Nie wszyscy są w stanie dostrzec jeszcze jedno zwierzę na obrazku (TikTok, rana_ilusions)

Złudzenie optyczne w ostatnim czasie stały się bardzo popularne m.in. na TikToku. Internauci chętnie oglądają obrazki i filmiki, na których prezentowane są tego typu zagadki, często z komentarzem sugerującym m.in. jakie cechy osobowości zdradza to, co zobaczy się na konkretnej ilustracji jako pierwsze.

Ciekawym i nieoczywistym obrazkiem podzielił się jeden z użytkowników TikToka - Rana Arshad, prowadzący profil @rana_illusions, na którym często publikuje różne iluzje optyczne. Pokazana przez niego grafika spotkała się z wieloma komentarzami. Jak się okazało, nie każdy był w stanie dostrzec na obrazku to, o czym wspominał w zamieszczonym na popularnej platformie nagraniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kwadratowy czy okrągły. Iluzja, która szturmem podbija internet

Potrafisz znaleźć drugie zwierzę?

Na pierwszy rzut oka na obrazku widać siedzącego na gałęzi ptaka, który trzyma w dziobie najprawdopodobniej kawałek sera. Jak sugeruje autor nagrania - na ilustracji widnieje coś jeszcze, jednak trzeba się dokładnie przyjrzeć. W komentarzach pod filmikiem wiele osób przyznaje, że albo nie jest w stanie dostrzec nic więcej, albo zauważa pewien szczegół dopiero po dłuższym czasie.

"Widzę jedynie ptaka trzymającego kawałek sera" - napisał jeden z komentujących. Szybko odpowiedziano mu, że jest jeszcze inne zwierzę.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Prowadzący profil Rana Arshad sugeruje, że jeśli za pierwszym razem ktoś nie widzi nic więcej, powinien odwrócić telefon do góry nogami. Wtedy powinno się udać.

Przyjrzyjcie się grafice bardzo uważnie. Znacie już odpowiedź?

Internauci podzieleni

Jednak nawet wśród komentujących, którzy dostrzegli drugie zwierzę, także pojawiły się pewne różnice zdań. Część z nich uważała, że na obrazku jest wilk, inni z kolei sugerowali, że to trzymający pod pachą kawałek sera lis. A wy, dostrzegacie drugie zwierzę na obrazku? To wilk czy może jednak lis?

Złudzenia optyczne to ciekawa rozrywka, pokazująca, że czasami wystarczy odpowiednio dobrać kolor, aby oszukać nasz mózg. Niektóre iluzje łatwo zauważyć, innym trzeba się nieco dłużej przyglądać, a i to - jak widać na powyższym przykładzie - nie gwarantuje pełni sukcesu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Autor: JBR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić