Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Czy homoseksualizm to grzech? Ksiądz wyjaśnia

71
Podziel się:

Jezuita o. Paweł Kowalski na swoich kanałach w mediach społecznościowych podejmuje ważne tematy dotyczące wiary. W ostatnim ze swoich nagrań tłumaczy swoim obserwatorom czy bycie gejem jest grzechem.

Czy homoseksualizm to grzech? Ksiądz wyjaśnia
o. Paweł Kowalski prowadzi swój kanał na TikToku. (TikTok)

Gdański duszpasterz akademicki, jezuita o. Paweł Kowalski jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Na swoim kanale na TikToku porusza ważne i często trudne tematy religijne. Nagrania duchownego zdobyły już ponad milion polubień.

W ostatnim nagraniu postanowił odpowiedzieć na pytanie jednego z internautów. "Co jest grzechem: bycie gejem, miłość do chłopaka czy współżycie z tą samą płcią? Czy może wszystko to jest grzechem?" - zapytał księdza jeden z użytkowników TikToka.

Czy bycie gejem to grzech? Ksiądz tłumaczy

O. Paweł Kowalski udzielił bardzo szczegółowej odpowiedzi. "Tutaj jest kilka takich wrażliwych kwestii dotyczących życia seksualnego, hetero czy homoseksualnego i pytanie o grzech" - zaczyna duchowny.

Więc jeżeli chodzi o grzech, to oczywiście mówimy o osobach wierzących. Grzechem może być to na, co my mamy wpływ, czyli to, co podlega naszej decyzji. Pociąg seksualny obojętnie, w którą stronę ukierunkowany nie jest przedmiotem naszej decyzji. Człowiek nie może sobie wybrać, czy mu się bardziej będą podobać faceci, czy kobiety - wyjaśnia jezuita.

Duchowny podkreśla jednak, że grzechem może być to, co jest naszym wyborem. "Każdy człowiek jest powołany do tego, by żyć w czystości. Obojętnie w którą stronę ten jego pociąg seksualny jest ukierunkowany. I teraz ważna kwestia. To jeżeli ktoś żyje w związku z druga osobą, obojętnie czy tej samej płci, czy przeciwnej to już nie może wierzyć? Oczywiście, że może!" - zaznacza o. Paweł Kowalski.

Więc jeżeli jesteś w takiej sytuacji, to chciałbym ci zaproponować trzy rzeczy. Po pierwsze zacznij się modlić, umacniaj twoją osobistą relację z Chrystusem. Po drugie znajdź sobie wspólnotę, czyli miejsce, gdzie ci się będzie fajnie modlić, możecie iść tam nawet we dwójkę. Obojętnie czy to będzie parafia, gdzie się po prostu odnajdziecie na mszy, czy to będzie jakąś mniejsza grupa, wspólnota - tłumaczy duchowny.

"Po trzecie znajdź sobie mądrego duszpasterza, który będzie w stanie ci towarzyszyć na twojej drodze wiary, który będzie w stanie ci tez podpowiadać, jakie wybory podejmować, jak tego pana Boga odnajdywać i gdzie on jest obecny w twoim życiu aktualnie" - doradza ksiądz.

W komentarzach pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. Wśród nich padły kolejne pytania do księdza. Jeden z internautów zapytał o to: czy można iść do spowiedzi i prosić o błogosławieństwo jeżeli żyje się w konkubinacie? - Oczywiście - odpowiedział o. Kowalski.

Zobacz także: Ks. Isakowicz-Zaleski chce pomóc na granicy. Mówi o reakcji na wpis
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(71)
ANTONIO
3 tyg. temu
tak to jest gdy się mówi własne, wymyślone słowa bez biblijnego poparcia i tylko po to, aby wprowadzać ciemnotę wśród 'PARAFIAN' -parafianin- sprawdźcie w encyklopedii co dawniej oznaczało...
Niesłychane
miesiąc temu
Kowalski popiera TIK TŁOK ? Ojczulku idź do spowiedzi bo głosisz herezję
Explicite
miesiąc temu
To o co chodzi księże Jezuito bo nie rozumiem , skoro tak ? To czemu Biedroń ze Śmiszkiem nie legitymują się ślubem kościelnym ? Mówisz też o "mądrym duszpasterzu" więc musisz też dopuszczać że są i głupi duszpasterze , może więc podpowiesz jak odróżnić jednego od drugiego ? Zapytam też - to czemu został pogoniony zza bram Watykanu gej ksiądz Charamza ,czyżby tam nie było mądrych duszpasterzy ? Duchowni nie róbcie wiernym wody z mózgu bo zdaje się, że już ją sami macie w swoich. Mówiłem i mówię, że chrześcijaństwo wykończy duchowieństwo, które zapomina czym jest tak na prawdę apostolska posługa.
STARY POZNANI...
3 miesiące temu
Gdański duszpasterz akademicki, jezuita o. Paweł Kowalski NOWE MYŚLENIE , kościół i wiara oparta na myśleniu, na logice. TAKICH KSIEŻY NAM I KOŚCIÓŁOWI POTRZEBA
bóg z wami
3 miesiące temu
to człowiek, konkretnie tzw.duchowni stworzyli boga na swoje podobieństwo, głównie z powodów związanych z podporządkowaniem sobie społeczeństw, wpływaniem na nich, nadzorowaniem ich zachowań, a nawet myśli, trzymaniem w posłuszeństwie poprzez wywoływanie strachu przed karą bożą i pobytem w wymyślonym piekle, lub niebie, jeżeli tylko będą posłuszne i bezmyślnie uległe
E,den 1000
rok temu
Ten człowiek, ten który mowi o sobie duszpasterz opowiada ludziom takie bzdury i mówi takie klamstwa bez jakiejkolwieg podstawy biblijnej w oparciu o doskonale i ponadczasowe Prawo Boże. Nie ma żadnej wiedzy o Bogu i przepisach Prawa Bożego. Jego ludzkie wymysły i własne słowa są absolutnym zaprzeczeniem tego o czym mowi dobry i Wszechwładny BÓG JAHWE w Słowie Bożym, że po prostu słów brakuje by móc to określić.Zapamietajcie jedno, żaden grzesznik, człowiek śmiertelny i niedoskonały nie jest dla was i niepowinien być autorytetem. Wszelka czysta nauka wywodzi sie z Boga z czystego źródła wiedzy jakim jest Biblia, Słowo Boże. Jedna z osób zapytała owego człowieka, który mieni się być sługą Bożym o to, czy homoseksualizm jest grzechem? Tak, homoseksualizm jest grzechem. Przeczytaj proszę z 1 Listu do Koryntian 6:9 do 10. Ponadto padło także zapytanie czy żyjąc w konkubinacie mżna uzyskać błogosławieństwo Boże? Nie, absolutnie. Bóg nie toleruje i nie uznaje żadnych innych związków poza małżeństwem. 1 rodzina ludzka Adam i Ewa zawarli przed Bogiem zwiazek małżeński nie żyli w konkubinacie. Księga Rodzaju 3:20 "Potem Adam dał swojej żonie imię Ewa, ponieważ miała się stać matką wszystkich żyjącycych". Właśnie ze względu na jednoć jako jeden organ Bóg im pobłogosławił. Natomiast konkubinat jest świadomym cudzołóstwem wychodzącym przeciwko Świętym Zasadom Bożym. Księga Rodzaju 1:28 mówi "Potem Bóg ich pobłogosławił i powiedział do nich: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni, napełnijcie ziemię i opanujcie ją. Panujcie nad rybami morskimi i stworzeniami latającymi pod niebem, i wszelkimi żywymi stworzeniami, które poruszają się po ziemi” W Księdze Rodzaju 2:24 jest powiedziane"Dlatego mężczyzna opuści ojca i matkę, a przylgnie do swojej 'żony' i staną się jednym ciałem". Proszę zwróćcie uwagę na to, że tam nie ma mowy o konkubinacie czy innym pozamałżeńskim nieformalnym związku.
Jarosław
rok temu
Cytuję ,, Wiem,że nic nie wiem''
Pepe
rok temu
Za wygadywanie takich nibezpiecznych klamstw i bzdur w cywilizowanym kraju powinno sie wieszac
rob pompkievi...
rok temu
-kaplon,ktory niema pokus-
Antkler
rok temu
Kleszka mówi o homoseksualiźmie? naprawdę?
Day
rok temu
Pewnie chetny na 3 kacik
Kał
rok temu
Człowiek pochodzi od małpy. W teorii ewolucji Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo to znaczy, że mógł wydalać niestrawione resztki pokarmu w postaci jak na ostatnio na Majorce...
Dobře, nie......
rok temu
Czy Bóg się kiedyś zesrał? Tak, Bóg się kiedyś zesrał....
Wierność
rok temu
Z głupotą nie walczę więc niech Ci w tych czarnych sukienkach sami się spowiadają ale komu bo my im a oni powinni wyspowiadać się przed nami publicznie z tych brudòw swojego grzechu.Niech może opisze grzechy księży a jest tego masa mają się czym pochwalić ale tu już się temat kończy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić