Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

To zawisło na ulicach Michałowa. Władze miasta są zdziwione

218
Podziel się:

O podlaskim Michałowie było niedawno głośno za sprawą migrantów, którzy zostali z placówki Straży Granicznej wywiezieni do lasu. Teraz, jak informują mieszkańcy, w kilku punktach miasta zawisły klepsydry, które przypominają o śmierci mieszkańców kilku krajów z rąk uchodźców. Władze miasta skomentowały sprawę w rozmowie z o2.pl.

To zawisło na ulicach Michałowa. Władze miasta są zdziwione
Antyuchodźcze nekrologi zawisły na ulicach miasteczka Michałowo (LEONID SCHEGLOV/BELTA HANDOUT)

Michałowo było areną jednej z bardziej dramatycznych odsłon kryzysu migracyjnego na granicy. W październiku głośno było o wywiezionych z tamtejszej placówki Straży Granicznej uchodźcach, wśród których były kilkuletnie dzieci. Teraz w miasteczku temat uchodźców powrócił.

Zobacz także: Kryzys migracyjny na granicy. „Cyniczna gra. Reżim białoruski dąży do tragedii”

Mieszkańcy miasteczka bardzo się zdziwili, gdy w środę zobaczyli, co pojawiło się na ulicach. W kilku miejscach, jak informują, zawieszone zostały bowiem nekrologi. Wyraziste i antyuchodźcze w treści.

Są to nekrologi osób, które zginęły z rąk zradykalizowanych migrantów. Pojawiły się nazwiska Ebby Arkelund, Alexandry Mezher czy Łukasza Urbana. Pierwsza z nich, 12-latka, zginęła podczas ataku w Sztokholmie cztery lata temu.

Łukasz Urban to polski kierowca ciężarówki. Został zabity w 2016 r., a jego TIR posłużył do ataku samochodowego w Berlinie, gdzie zginęło 12 osób. Alexandra Mezher była aktywistką, działającą w szwedzkim domu dla nieletnich uchodźców. Została zasztyletowana w 2016 r.

Władze miasta są zdziwione

Nie pochwalamy takiego języka. Sprawdzamy gdzie rozwieszono te nekrologi i zastanowimy się wspólnie co z tym zrobimy - powiedział o2.pl wiceburmistrz Michałowa, Konrad Sikora.

Mieszkańcy okolicy mówią, że nekrologi wiszą w mieście od co najmniej ubiegłego tygodnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(218)
Zwykły Polak
7 miesięcy temu
Każde rozumowanie, przewòd myślowy, analiza, jeśli oparta jest na błędzie, prowadzi do nieprawdziwych wynikòw, wnioskòw. Jest do chrzanu. Im bardziej podstawa odbiega od rzeczywistości, tym bardziej wnioski do d upy są. Podstawowym błędem w rozumieniu zjawisk związanych z przybyszami nawiedzającymi tak tłumnie Europę, jest założenie że są to tacy sami ludzie jak my. Nie są tacy sami. Są tak bardzo odmienni że aż trudno uwierzyć gdy się ich pozna bliżej. Kto powiedział że są tacy sami? Kto to sprawdził? To taka sama prawda jak "Młodzież zawsze z partią" czy "Wiecznie żywy Lenin." Kto jest w stanie łykać te i podobne bzdury nie myśli samodzielnie. Inni mòwią mu co ma myśleć. Jak chce coś samodzielnie powiedzieć, dostaje opiernicz. Siedzi więc cicho bo się boi. Czego się boi? On sam nie wie. Mòwi i myśli to co mu każą więc. Tym łatwiej mu wpierać brednie bo w du pie był i widział. G òw no. Ciężko dotrzeć do jego umysłu słowami. To raczej mission impossible. W rozmowie z takim przypadkiem zdrowia życzę.
PotomekObrPol...
7 miesięcy temu
Prawda w oczy kole🧐🤺
patrol
7 miesięcy temu
Bardzo dobry pomysł.. Jakiemuś zdrajcy Polski się nie podoba?
Tesman
7 miesięcy temu
Poprostu żal .co artykuł biorę udział w komentowaniu to w 80 procentach moje komentarze usuwane. Czy to ze nie używam brzydkich słów a zwykłej prawdziwej wypowiedzi to kasujecie mój komentarz? Kto wam za to palci
Mój Nick
7 miesięcy temu
Czytam te komentarze i oczy przecieram. Nasz naród jest jednak wyjątkowo podatny na tanią propagandę i manipulację. Odpowiedzcie sobie na proste pytanie: czy ktokolwiek z uchodźców na granicy ma cokolwiek wspólnego z opisanymi w nekrologach zbrodniami? To wypróbowana metoda manipulacji polegająca na przypisywaniu całej nacji przestępstw jej przedstawicieli celem zohydzenia. Na Wyspach Brytyjskich do dziś pamięta się kilka morderstw (w tym pobić ze skutkiem śmiertelnym) popełnionych przez Polaków - były one jednym z powodów radykalizacji nastrojów antyimigranckich w GB przed brexitem. Ale czy to znaczy, że Polacy to mordercy? Nie dajcie sobą manipulować, myślcie. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy, trzeba udzielić, a potem ewentualnie odesłać. W przeciwnym razie inne już nekrologi będzie można wieszać na drzewach w przygranicznych lasach, a na nich "zmarł z głodu/ zimna/ bo nie udzielono mu na czas pomocy medycznej."
Piotr
7 miesięcy temu
Nie pochwalamy takiego języka. Sprawdzamy gdzie rozwieszono te nekrologi i zastanowimy się wspólnie co z tym zrobimy - powiedział o2.pl wiceburmistrz Michałowa, Konrad Sikora. A w czyim imieniu mówi pan Burmistrz? Czy może jest to nieprawdą?
Xdft
7 miesięcy temu
Plus mord w Paryżu, Nicei, 9.11, dziennikarze w Holandii
no tak
7 miesięcy temu
Mieszkańcy Michałowa to normalni ludzie. Nikt z nich nie biega z aparatem po mieście i nie szuka haków na rządzących i mundurowych. Takie akcje są wyłącznie prowadzone przez tęczowych piesków Łukaszenki.
emigrant USA
7 miesięcy temu
opisana prawda tak sie dzieje
Misio
7 miesięcy temu
W Polsce tez ludzie morduja, ale po co ryzykowac i przyjmowac wiecej takich. Tych co mamy juz wystarcza
osa
7 miesięcy temu
W Polsce nie giną dzieci z rąk własnych rodziców, żony z rąk mężów ? czy w Polsce nikt nikogo nie morduje? to że takie przypadki mają miejsce nie oznacza, że wszyscy są tacy sami i że mamy skazywać na śmierć niewinnych ludzi i dołączac to tych którzy mordują !
5thuk,lo
7 miesięcy temu
obozy dla uchodźców, tak ale..... wyłacznie jeżeli będą zlokalizowane w konstancin jeziorna, magdalenka, podkowa leśna, wilanów i miasteczko wilanów, sadyba. a moze jeszcze trzebaby zabrac pola mokotoowskie i tam tymczasowe obozy. Potem przenieśc do Niemiec towarzystwo. Gwarantuje,ze 12 m-cy imigrantów w warszafce(celowo przez f) zmieni całkowicie sposób patrzenia oderwanej warszafki.
janusz
7 miesięcy temu
a to są kłamstwa czy niewygodna prawda?
Polak
7 miesięcy temu
Bardzo dobra forma reklamy i świadomości. Oby więcej tego!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić