"Czy panna z dzieckiem może być świadkową na ślubie?" Kapłan tłumaczy

15

Katolicki kapłan Piotr Jarosiewicz zyskuje coraz większą popularność na TikToku. Ksiądz prowadzi tam własny kanał, gdzie ewangelizuje nie tylko młodszych, ale i starszych wiernych. Z chęcią odpowiada na zadawane mu pytania. Teraz wyjaśnił, czy panna z dzieckiem może zostać świadkową na ślubie kościelnym.

"Czy panna z dzieckiem może być świadkową na ślubie?" Kapłan tłumaczy
Czy panna z dzieckiem może być świadkową na ślubie? (Adobe Stock, TikTok)

Piotr Jarosiewicz występuje na chińskiej platformie pod nazwą @ks.piotrjarosiewicz. To tutaj jego konto obserwuje aktualnie już ponad 277 tysięcy użytkowników sieci. Liczba fanów wzrasta jednak z dnia na dzień.

Każdego wieczoru o 21:00 duchowny prowadzi na kanale na TikToku tzw. live (spotkanie na żywo) z internautami. Nie boi się trudnych pytań. Zawsze konkretnie na nie odpowiada.

W wolnych chwilach pisze także książki. Jest autorem takich pozycji jak: "Siedem", "MPJ", "Jesus is cool". Na co dzień pełni posługę kapłańską w diecezji drohiczyńskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz nadal odprawia mszę, gdy potężny tajfun Rai uderza w kościół na Filipinach

Panna z dzieckiem może być świadkową na ślubie? Kapłan wyjaśnia

Niedawno do duchownego zwróciła się pewna internautka. Kobieta chciała wiedzieć, czy będąc panną i mając dziecko, może pełnić rolę świadkowej na ślubie kościelnym.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz od razu pospieszył z odpowiedzią. Nagrał specjalne wideo, w którym przedstawił swe stanowisko. Wszystko dokładnie wytłumaczył. "Tak, może pani" - przyznał otwarcie.

Następnie wyjaśnił, że jeśli użytkowniczka żyje obecnie sama, bez partnera, to ma także możliwość skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, a podczas uroczystości przyjąć komunię świętą w intencji młodej pary.

Filmik Jarosiewicza cieszył się sporą popularnością na TikToku. Został wyświetlony ponad osiem tysięcy razy. Internauci z chęcią go komentowali. Poniżej zamieszczamy niektóre z wpisów.

Czyli panna z dzieckiem = super, ale para z dzieckiem bez ślubu = grzech - pisała jedna osoba.
A po rozwodzie? - dopytywała inna.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić