Nie żyje najsłynniejszy Kowalski na świecie. Legendarny aktor miał 92 lata

65

Świat filmu znów w żałobie. Nie żyje znany aktor Barry Newman. Choć 92-latek zmarł 11 maja bieżącego roku, to wiadomość o jego śmierci pojawiła się w mediach niemal miesiąc później, bo 4 czerwca. Odtwórca roli Kowalskiego w "Znikającym punkcie" oraz Jima Avery'ego w "Angolu" odszedł w jednym z nowojorskich szpitali.

Nie żyje najsłynniejszy Kowalski na świecie. Legendarny aktor miał 92 lata
Barry Newman (Znikający punkt)

O smutnej sprawie pisze teraz zagraniczny portal "Variety". Senior zmarł w wieku 92 lat z przyczyn naturalnych. Jego śmierć potwierdziła żona, Angela.

Artysta zasłynął główną rolą w "Znikającym punkcie" (Richarda S. Sarafiana) z 1971 roku. To właśnie w tym filmie wcielił się w postać niezapomnianego Kowalskiego (żołnierza, policjanta, kierowcy radiowego).

Rola Kowalskiego była unikalna. Dopiero co skończyłem zdjęcia do filmu, w którym zagrałem prawnika po Harvardzie i pomyślałem, że dobrze będzie nakręcić coś zupełnie odmiennego. Moja postać była buntownikiem, antybohaterem. Bardzo dobrze bawiłem się na planie - cytuje słowa Newmana "Radio Opole".
Zobacz także: Barry Newman "Petrocelli" 1975 - Bobbie Wygant Archive

Nie żyje Barry Newman. Aktor zmarł w wieku 92 lat

Newman znany był też widzom NBC z serialu w latach 1974–1976 pt. "Petrocelli", jako włosko-amerykański prawnik. Wystąpił także w produkcjach pt. "Miasto w ogniu", "Tunel", "Angol", "Detoks" czy "Wielka heca Bowfingera".

Przypomnijmy. Aktor urodził się w Bostonie 7 listopada 1930. Służył w wojsku, gdzie grał na klarnecie i saksofonie w orkiestrze wojskowej. Potem ukończył studia pierwszego stopnia z zakresu antropologii na Brandeis University.

Gdy znajomy zaprosił go na zajęcia Lee Strasberga, szybko zainteresował się aktorstwem. Tak się zafascynował tym fachem, że podjął naukę na Actor's Studio. W tej dziecinie odniósł liczne sukcesy. Aktywny zawodowo był do roku 2009.

W tym czasie u Newmana zdiagnozowano bowiem raka strun głosowych. W 2022 roku aktor pojawił się po raz ostatni na planie filmowym. Wystąpił w niezależnym dramacie pt. "Finding Hannah".

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić