Dolej płyn do płukania ust do kąpieli stóp. Efekt cię zaskoczy

3

Płyn do płukania ust nie tylko odświeża oddech i działa bakteriobójczo. Jak się okazuje, ma również wiele innych praktycznych zastosowań. Można go np. zastosować do pielęgnacji ciała i do sprzątania w domu.

Dolej płyn do płukania ust do kąpieli stóp. Efekt cię zaskoczy
Co się stanie, gdy dolejesz płyn do płukania ust do kąpieli stóp? (pexel)

Płyn do płukania ust to produkt, który wspomaga higienę jamy ustnej. Używane dwa razy dziennie, przy porannym i wieczornym myciu zębów, odświeżają oddech, niwelując przykry zapach i ograniczają powstawanie płytki nazębnej oraz działają antyseptycznie i antybakteryjnie. Specyfiki do higieny jamy ustnej mają wiele niespodziewanych, ale bardzo praktycznych zastosowań. Oto przykładowe z nich.

Dolej do kąpieli stóp

Jeśli masz problem z twardą skórą na piętach, to dolej płyn do płukania ust do miski z ciepłą wodą. Mocz stopy przez kilka minut, a następnie osusz ręcznikiem. Od razu zauważysz, że zrogowaciały naskórek stał się bardziej miękki. By wzmocnić efekt, nasmaruj obficie stopy kremem nawilżającym lub balsamem i załóż skarpetki.

Co ciekawe roztwór 1 do 1 z płynu do higieny jamy ustnej i octu pomaga w zapobieganiu grzybicy. Jeśli wybierzemy się na basen i zapomnimy klapek, to po powrocie do domu warto przemyć stopy takim roztworem. Należy nasączyć wacik mieszaniną płynu i octu, a następnie przetrzeć nią powierzchnie między palcami, a także dolne części stóp tzw. "podeszwy". Dla pewności warto powtórzyć zabieg 2-3 razy.

Zamiast antyperspirantu

Nie powinno się zastępować antyperspirantu płynem do higieny jamy ustnej, ale w awaryjnych sytuacjach, raz na jakiś czas można się nim posiłkować. By uniknąć nieprzyjemnego zapachu, gdy niespodziewanie skończy się bloker potu, sięgnij po płyn. Nasącz nim wacik i przetrzyj pachy. Pamiętaj, by nie robić tego tuż po goleniu, ponieważ możesz podrażnić skórę.

Czyste i zdezynfekowane ubrania

Płyn do płukania ust może się sprawdzić przy czyszczeniu sportowych ubrań, które zwykle są siedliskiem bakterii. Przepocone ubrania możesz wypłukać w misce z ciepłą wodą i dwoma miarkami płynu lub wyprać w pralce - wówczas płyn do płukania prania połącz w stosunku 2 do 1 z płynem do higieny jamy ustnej. Ubrania będą odświeżone i nie będą śmierdziały potem.

Zobacz także: Witamina D i cynk. Skuteczne w walce z wirusami
Autor: JPI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić