Dwie mamy zmarły po porodzie. Wstrząsające ustalenia nt. lekarza

69

Brytyjki Samantha Mulcahy i Kimberley Sampson zmarły krótko po porodzie. Obie młode matki urodziły przez cesarskie cięcie i u obu zdiagnozowano opryszczkę, jednak w różnych szpitalach. Teraz wyszło na jaw, że były operowane przez tego samego chirurga.

Dwie mamy zmarły po porodzie. Wstrząsające ustalenia nt. lekarza
Kimberley Sampson (na zdjęciu) i Samantha Mulcahy były operowane przez tego samego chirurga

Jak podaje BBC, porody Kimberly Sampson i Samanthy Mulcahy dzieliło zaledwie kilka tygodni. Rodziły w różnych szpitala, ale obie placówki wchodzą w skład East Kent NHS Trust.

Chirurg nieumyślnie doprowadził do śmierci dwóch pacjentek?

Do śmierci obu młodych matek doszło w 2018 roku, jednak dopiero teraz w sprawie ogłoszono przełom.

Z ustaleń śledczych wynikało, że Sampson i Mulcahy łączy nie tylko przyczyna zgonu opryszczka lecz także osoba chirurga. Ponieważ właśnie on niedługo przed śmiercią przeprowadził zabieg cesarskiego cięcia u obu ciężarnych, pojawiły się podejrzenia, że mógł je zarazić wirusem w trakcie operacji.

Zobacz także: Zobacz też: Tragedia w Pszczynie. Ginekolog: To bardzo rzadka sytuacja, że kobieta umiera

Zmiany u ludzi mogą powodować dwa wirusy opryszczki HSV-1 i HSV-2. Pierwszy pojawia się na wargach i w jamie ustnej, drugi – na narządach płciowych. Rzadko dochodzi do przypadków, gdy zarażenie się nią niesie za sobą skutki śmiertelne u osób cieszących się dobrym zdrowiem.

Kiedy Kimberly Sampson zaczęła chorować, lekarze ze Szpitala im. Królowej Elżbiety Królowej Matki w Margate w hrabstwie Kent leczyli 29-latkę w taki sposób, jakby mieli do czynienia z sepsą. Po przeniesieniu do londyńskiego Kings College Hospital u Sampson zdiagnozowano zakażenie opryszczką, niedługo później zmarła.

Samantha Mulcahy zmarła sześć tygodni po Kimberly Sampson. Przyczyna złego stanu Mulcahy pozostawała nieznana aż do jej śmierci. Śledczy wpadli na trop związany z chirurgiem po odkryciu, że wirus opryszczki, który zaatakował obie kobiety, był identyczny pod względem genetycznym.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić