oprac. Marta Kutkowska| 

Zaszła w ciążę z wujem w wieku 14 lat. Oprah Winfrey nie miała łatwo

19

Życie Oprah Winfrey obfitowało w wielkie dramaty. Dzięki wielkiej determinacji dziennikarka została pierwszą czarnoskórą miliarderką w historii.

Zaszła w ciążę z wujem w wieku 14 lat. Oprah Winfrey nie miała łatwo
Oprah Winfrey przeszła piekło w dzieciństwie. (Getty Images)

Mówi się, że poparcie Oprah zaprowadziło Baracka Obamę do Białego Domu. W programie "The Oprah Winfrey Show" Lady Gaga wyznała, że była molestowana seksualnie, Ellen DeGeneres dokonała coming outu, a Lance Armstrong przyznał się do stosowania dopingu. Gwiazda jest tak bardzo wiarygodna, bo jej życie także było pełne wzlotów i upadków.

Dzieciństwo z piekła rodem

Oprah urodziła się w malutkim miasteczku Kosciusko w stanie Mississipi. Była córka pary nastolatków. Wychowywała ją babcia Hattie May, która wierzyła w ciężką pracę. W dzieciństwie dziewczynka musiała pomagać w gospodarstwie. Karmiła kury, świnie, chodziła w ogrodniczkach uszytych z worków po ziemniakach.

Jednak prawdziwy koszmar przyszłej dziennikarki zaczął się, gdy większy udział w jej wychowaniu zaczęła mieć jej matka. Oprah, już jako sześciolatka, padła ofiarą molestowania seksualnego.

Gdy miała 14 lat, zaszła w ciążę z wujem. Synek zmarł kilka tygodni po porodzie, a Oprah Winfrey nie mogła poradzić sobie z emocjonalnym bólem.

"Byłam zerem i tak się czułam, ból zagłuszałam narkotykami i alkoholem. Nie wiem, co by ze mną było, gdyby nie wziął mnie do siebie ojciec".

Potencjał wart miliardy

Dzięki wsparciu ojca, ikonie telewizji udało się wyjść na prostą. Oprah dostała się na Uniwersytet Stanowy Tennessee, jedną z nielicznych uczelni, która w czasie segregacji rasowej kształciła czarnoskórych. Świetnie się uczyła i zajęła pierwsze miejsce w konkursie Czarnej Miss Piękności Tennessee.

Jeszcze na studiach udało jej się dostać pracę w telewizji. Po obronie dyplomu, Oprah przeniosła się do Baltimore, i kontynuowała przygodę z mediami. Wkrótce, na antenie lokalnej śniadaniówki, dostała własne pasmo "People Are Talking".

Dziennikarka miała jednak apetyt na więcej. Rozsyłała nagrania ze swoimi wywiadami do ogólnopolskich stacji, i po wielu odmowach, w końcu udało jej się dostać własny program "The Oprah Winfrey Show".

Talk-show Oprah nazywa się często najważniejszym programem w amerykańskiej telewizji, a ją samą, najbardziej wpływową kobietą na świecie. Czy tym razem uda się jej doprowadzić do upadku wielowiekową dynastię Windsorów.

Zobacz także: #Wszechmocne. Spełnione i niezależne. Nowa akcja WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić