o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Marta Kutkowska
|

Przerażenie w Warszawie. "Zrezygnuj z aborcji , albo zginiesz"

178
Podziel się

"Wyrzecz się swoich poglądów! Nadeszła godzina sądu!"(pisownia oryginalna) - to tylko niewielki fragment wiadomości, jakie dostaje na skrzynkę mailową Dorota Łoboda, warszawska polityczka.

Przerażenie w Warszawie. "Zrezygnuj z aborcji , albo zginiesz"
Dorota Łoboda jest radną KO. (East News)
bErvadPF

Dorota Łoboda to stołeczna radna Koalicji Obywatelskiej. Jest przewodniczącą Komisji Edukacji, członkinią "Rady Programowej Kongresu Kobiet" oraz prezeską fundacji "Rodzice Mają Głos".

Polityczka nie ukrywa swoich lewicowych poglądów, na facebookowym fanpage’u chętnie wypowiada się na kontrowersyjne tematy, wspiera ruch LGBT oraz projekt liberalizacji prawa aborcyjnego. Dorota Łoboda aktywnie uczestniczy w protestach organizowanych przez "Ogólnopolski Strajk Kobiet". Teraz radna stała się ofiarą agresywnych, internetowych ataków i musiała sprawę zgłosić na policję.

"Zrezygnuj z aborcji , albo zginiesz"

Od lutego dostaję regularnie maile z atakami na mnie, wyraźnie związane z przeciwnikami aborcji. Wiadomości są coraz bardziej radykalne! - mówi "Super Expressowi' Dorota Łoboda.
bErvadPH

Autorzy pogróżek są przeciwnikami projektu liberalizacji ustawy aborcyjnej.

Nie obchodzi nas twój los. Nie obchodzi nas los twojej rodziny. Zrezygnuj z aborcji albo sama zginiesz!- takie wiadomości to ostatnio codzienność Doroty Łobody. Radna słynie z odwagi, ale maile zaniepokoiły ją do tego stopnia, że postanowiła zgłosić sprawę na policję.
bErvadPN
Ja mam nadzieję, że to są "tylko" groźby i na nich się skończy, ale czuję się bardzo niekomfortowo czytając je - mówi Dorota Łoboda.
Nie mogę przejść obok tego obojętnie. Policja powinna namierzyć i ukarać autorów takich listów, zwłaszcza że są one wysyłane z bardzo popularnych domen. Jeśli policja będzie przyzwalać na takie pogróżki, to szaleńcy będą czuć się bezkarnie - komentuje radna.

Marta Lempart dostaje 300 pogróżek dziennie

Zastraszanie, groźby śmierci, pogróżki w stronę rodziny- to ostatnio chleb powszedni osób związanych ze Strajkiem Kobiet lub go popierających. Liderka organizacji, Marta Lempart, przyznaje, że makabryczne wiadomości dostaje droga mailową, SMS-ową, a nawet pocztą. W sieci został upubliczniony jej adres, musiała więc wyprowadzić się z domu.

bErvadPO

Na razie przeciwnicy aborcji poprzestają na groźbach. Oby nie postanowili któregoś dnia ich zrealizować. Na razie, feministki nie dają się zastraszyć.

Zobacz także: Prof. Flisiak o testach analnych: chciałbym zobaczyć wyniki badań
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErvadQi
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(178)
Starża
4 miesiące temu
"Zrezygnuj z aborcji , albo zginiesz" No jak to, przecież jak ona zginie, to razem z nią zginie święte życie poczęte! Widzę tu dużą sprzeczność.
d....pa
4 miesiące temu
listy "pelne milosci" od wyznawcow jedynie slusznej religii katolickiej z watykanu.... ciekawe co na pis-policja, oberprokurator i oberminister? pewnie stwierdza ze to tylko glupie pisanie nieszkodliwe. Jak tepaki katolickie beda zabijac ludzi (jak w usa) to tez pewnie "nic sie nie stalo...."
gacek
4 miesiące temu
Fanatyzm jest gorszy od faszyzmu.
bErvadQj
Toni
4 miesiące temu
To ci zwolennicy milosci blizniego swego ! Potem do kosciolka, naturalnie spowiedz bez zadneg grzechu i dalej ujadac.
Jan z Kolna
4 miesiące temu
Jak to było u Maklaka w filmie Brunet wieczorową porą? "Nie, ja wymyśliłem chłopa, a ten chłop wymyślił zegar na groch..."
Gosc
5 miesięcy temu
Terrorystki boją się terroryzmu innych, same napadały pluły na policjantów, teraz jak trwoga to proszą o pomoc. A pani lempart to zapomniała jak wyjawiała nazwiska i namawiała do przemocy. Lewacka hipokryzja. Stare przysłowie. Kto mieczem wojuje od miecza ginie.
Janek
5 miesięcy temu
Ustalenie adresów nie nastręcza problemów, operator wszystko wie, chyba że prezes zabronił podania danych nadawcy.
ediu
5 miesięcy temu
gdyby ich mamy wcześniej pomyślały o rewolucji to dziś byłby spokój.
Marta
5 miesięcy temu
POLITYCZKA?? JEST TAKIE SŁOWO?
ela
5 miesięcy temu
sama o to sie prosiła brawo tak trzymac ani kroku w tył
ZGROZA KOGO M...
5 miesięcy temu
PIĘTNUJĄ muzułmańskich radykalistów, że nie są ludźmi. A ci sami ludzie "katolicy radykaliści" to samo robią. co za zacietrzewieni hipokryci. dodatkowo się wstydzę za to, że są wśród nich ludzie niby światli, wykształceni
ARCTOS
5 miesięcy temu
Tak wygląda tzw. "Miłość bliźniego" w tym katolskim kraju!
krowa
5 miesięcy temu
BRAWO!!!! MOŻE TO kolesie z totalnej targowicy wysyłają TAKIE ŻYCZENIA ...?
bErvadQb
piciu
5 miesięcy temu
kto sieje wiat zbiera burze,
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić