Genialny trik ogrodnika. Pomidory i ogórki będą rosły jak szalone

119

Sezon na uprawianie ogródka trwa w najlepsze i trzeba przyznać, że nie ma to jak zjeść warzywa z własnego ogródka. Dlatego warto poznać trik, który sprawi, że pomidory czy ogórki będą szybciej rosnąć. Przy okazji zabezpieczysz je przed szkodliwymi mikroorganizmami.

Genialny trik ogrodnika. Pomidory i ogórki będą rosły jak szalone
Sposób na piękne pomidory z ogródka (Getty Images)

Uprawianie warzyw we własnym ogródku sprawia dużo satysfakcji, szczególnie w momencie, gdy później można je zjeść ze smakiem. Jednak trzeba wiedzieć, jak odpowiednio dbać o uprawiane rośliny. Nie każdy wie, że cuda potrafią zdziałać w tej materii drożdże. Są naturalną alternatywą dla nawozów i chronią np. przed grzybami chorobotwórczymi. 

Cudowne właściwości drożdży

Drożdże to wyjątkowe grzyby, które nie tylko nie żerują na roślinach, ale również chronią je przed grzybami chorobotwórczymi, walcząc z nimi o dominację. Dlatego doskonale sprawdzą się w ogródku. Stosuje się je przede wszystkim na pomidory i ogórki. Trik z użyciem drożdży polega na zrobieniu z niego oprysku. Skutecznie zabezpieczy on rośliny przed mączniakiem, szarą pleśnią czy zarazą ziemniaczaną. 

Oprysk z drożdży – jak go przygotować?

Oprysk z drożdży jest niezwykle łatwy w przygotowaniu i zapewnia szybki oraz przede wszystkim zdrowy wzrost warzyw. Zrobisz go, rozpuszczając kostkę świeżych drożdży, tj. 100 g produktu w 0,5 litra mleka 3,2 proc. Następnie gotowy roztwór należy rozcieńczyć w 10 litrach wody. Do gotowej mieszanki można dodać również łyżkę płynnego szarego mydła, które sprawi, że oprysk dłużej utrzyma się na liściach, bo będzie lepiej do nich przywierać. 

Oprysk z drożdży przelej do butelki ze spryskiwaczem i stosuj go na warzywa regularnie raz w tygodniu dla uzyskania najlepszych efektów. Ten genialny trik możesz wykorzystać również w przypadku owoców, a nawet krzewów róż. Pamiętaj, że oprysk najlepiej służy profilaktyce, czyli zanim na roślinach pojawią się niepokojące zmiany. Dodatkowo tę cudowną miksturę możesz zastosować również na kiełkujące siewki. Mało osób wie, że pomoże to w ich ukorzenieniu. 

Zobacz także: Na co pomaga kąpiel z drożdży?
Autor: ORY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić