Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Grafika Godek. "Aborcjonistki: nie chcesz adoptować, mogę je zabić"

231
Podziel się:

Kaja Godek po raz kolejny opublikowała kontrowersyjny obrazek, uderzający w osoby, które dokonały, albo zamierzają dokonać aborcji. "Jeśli nie chcesz zaadoptować mojego dziecka, mogę je zabić", brzmi fragm. krzywdzącego opisu sytuacji, zawartego na fotografii. Rzekomo tak bezdusznie ma myśleć część kobiet, które zamierzają dokonać tego zabiegu.

Grafika Godek. "Aborcjonistki: nie chcesz adoptować, mogę je zabić"
Kaja Godek w Sejmie, zdj. ilustracyjne (PAP)

Kaja Godek opublikowała kolejny, niezwykle kontrowersyjny wpis na swoim funpage'u. Na grafice, która jest jego sednem, ukazana jest pewna skrajna wizja rzeczywistości.

Widzimy mężczyznę, który stoi przy mównicy i zadaje pytanie: "Kto jest przeciw aborcji?". Wszyscy podnoszą rękę do góry.

Pada kolejne pytanie: "Kto chce adoptować dziecko?". I tutaj sytuacja wygląda o wiele gorzej, bowiem nikt nie chce zdobyć się na takie poświęcenie, przynajmniej według rzeczywistości, jaką prezentuje ta konkretna grafika.

Swoją drogą warto się tutaj zatrzymać. Czy aby na pewno Kaja Godek przemyślała to, co znajduje się na udostępnionej przez nią grafice? W końcu fakt, że jej środowisko jest przeciwko aborcji, a jednocześnie nie chce zaangażować się w adopcję, pokazuje w bardzo złym świetle zwolenników podejścia pro-life.

Potem pada bardzo przykre, krzywdzące stwierdzenie, rzekomo obrazujące częsty argument, jaki pada z ust "aborcjonistek". Te miałyby mówić, że jeśli nikt nie chce zaadoptować ich dziecka, to w takim razie mogą je zabić. Tak proste rozumowanie aż ciężko skomentować...

W rzeczywistości tego typu myślenie dotyczy prawdopodobnie niewielkiego proc. kobiet. W większości przypadków decyzja o zabiegu jest trudna. Każdy dobrze zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Na pewno jedynie niewielkiej części osób wyjście z sytuacji w postaci decyzji o zabiegu przychodzi tak łatwo, jakby było to posmarowaniem bułki masłem. Poza tym samo stwierdzenie: "nie adoptujesz, mogę zabić", brzmi tak, jakby osoby, które chcą dokonać aborcji, miałyby dokonać jej "na złość" pro-liferom, którzy nie chcą adoptować ich dziecka, co jest absurdem i głupotą.

Czy aby na pewno aborcjonistki używają argumentu widocznego na grafice? Zdaniem Fundacji Życie i Rodzina i samej Kai Godek, która opublikowała zdjęcie na swoim profilu, tak. Jest to jednak wyraźna manipulacja, pokazująca skrajny rodzaj myślenia, dotyczący niewielkiej ilości osób, które trochę rozciągnięto na każdą kobietę, jaka dokonała, albo zamierza dokonać aborcji, aby ukazać osoby te w możliwe w jak najgorszym świetle. To po prostu zwyczajne wskazanie wroga.

Tymczasem jaka jest prawda? Jak pokazują liczne raporty, powodami podjęcia decyzji o aborcji są wskazania medyczne (np. wady płodu), powody osobiste (w tym m.in. brak gotowości na posiadanie dziecka, spowodowany np. zaburzeniami psychicznymi) czy choćby doświadczenie przemocy psychicznej i fizycznej (w tym m.in. poczęcie dziecka, w następstwie gwałtu).

Do przerwania ciąży często dochodzi na samym jej początku, bowiem wiele kobiet po prostu nie chce decydować się na to, aby nosić dziecko przez okres aż 9. miesięcy. I choć dla środowisk pro-life jest to niezrozumiałe, to jednak kobiety te mają do tego prawo. W ich wypadku adopcja po prostu nie jest rozwiązaniem. "Mają prawo" w teorii, bo oczywiście w praktyce aborcja w Polsce jest nielegalna, co oburza miliony obywatelek po wyroku TK.

Każdy może mieć swoje zdanie i podjąć decyzję zgodnie ze swoim światopoglądem. Warto dodać, że merytoryczna rozmowa jest wartościowa, ale manipulowanie przekazem i przedstawianie w negatywnym świetle zarówno osób pro-life, jak i pro-choice niczemu nie służy. Grafika Kai Godek raczej nie pomoże jej w promowaniu jej idei, a jedynie wzburzy środowiska pro-choice i jeszcze bardziej utwierdzi je w przekonaniu, że ich decyzja jest dobra, a tymczasem akurat Kaja Godek ma chyba inny cel.

Fundacja Kai Godek poucza, jak pro-liferzy mają rozmawiać z "aborcjonistkami"

Na stronie facebookowej fundacji Kai Godek zamieszczono swego rodzaju szokującą instrukcję, jak odpierać rzekomy argument o adopcji... Sprawa wzbudziła kontrowersje, ale administracja funpage'a fundacji na bieżąco dba, aby niepochlebne komentarze były usuwane. Wpis zawiera te same manipulacje.

Pro-liferzy spotykają się z licznymi atakami zwolenników aborcji. Ze strony aborcjonistek padają różne argumenty. Jednym z nich jest ten: jeśli jesteś przeciwnikiem aborcji, to musisz adoptować dzieci, które np. urodzą się chore, lub których rodzice nie będą mieli na ich utrzymanie. Ten argument ma być kartą przetargową do legalizacji zabijania dzieci przed narodzeniem. Nie, obrońcy życia nie muszą adoptować dzieci. Dzieci nie można zabijać - czytamy.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(231)
Oliwia
8 miesięcy temu
Pytanie do Kai Godek - czy Ty naprawdę tak BARDZO nie kochasz swojego jedynego, ciężko chorego dziecka, że wolisz się zajmować nieswoim życiem zamiast poświęcić Mu czas i energię potrzebną na Jego niekończące się leczenie i rehabilitację???
123
8 miesięcy temu
Zero dzieci, zero slubow i zero rozwodow. Zero kasy dla kleru. Jak dla mnie super!
123
8 miesięcy temu
Zero dzieci, zero slubow i zero rozwodow. Zero kasy dla kleru. Jak dla mnie super!
The Bill
8 miesięcy temu
Posłanka Boba, i kaja godek sa nienachalnej urody...
Dawid
8 miesięcy temu
A żeby Cię ktoś parokrotnie zgwałcił Życzę Ci tego z całego serca
wnioski
8 miesięcy temu
Dzieci muszą być chciane i planowane. Te 12 tygodni to absolutne minimum w cywilizowanych krajach. Powody nie są istotne.
Myszka
8 miesięcy temu
Patrząc na Panią Gródek człowiek zastanawia się dlaczego jej matka nie zdecydowała się na aborcję...
LLLLLL
8 miesięcy temu
A czy jest aborcja rozumu, i czy jest legalna.
ks. Marek
8 miesięcy temu
„Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem | Polska jest Polską, a Polak Polakiem”! Alleluja i do przodu, nie damy się laicyzacji! Bóg zapłać!
CHRISTOPHER
8 miesięcy temu
Godek to socjopatka z psychoza maniakalno-paranoidalna . Beda o niej i o jej ciezkim przypadku kiedys uczyc studentow psychiatrii .
Rena
8 miesięcy temu
Jej mądrość jest tak wysoka jak prezesa PiS. Nie mogę na nią patrzeć a co dopiero jej słuchać.
fizyk
8 miesięcy temu
Kiedy to zniknie ze stron. Obrzydzenia na sam widok.
Wolna Polska
8 miesięcy temu
Temat zastępczy , mający przykryć nieudolność mierniaków z ePiSkopatu. Inflacja, drożyzna, słabość polityki zewnętrznej i wewnętrznej bazującej na niechęci i skłócaniu . Chodzi te o to aby zmobilizować te kilka % nielicznych ekstremistów. Polacy pójście na wybory i zagłosowanie na kogoś normalnego , będzie najlepszym dla nas wszystkich wyjściem z tej patusowej sytuacji i próbie skłócania starego karła w pieluchach + kleru społeczeństwa . Po za tym o jakich konkretach oni mówią czy faktach.
bil
8 miesięcy temu
jak można stanowić o życiu innych. Każdy powinien stanowić o swoim życiu. Aborcja w przypadku zagrożenia życia winna być wykonana.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić