Ile kobiet widzisz na obrazku? Tylko 2 proc. ludzi odnajdzie wszystkie

284

Niesamowita iluzja optyczna to dzieło Olega Shupliaka. Ukraiński artysta sprawił, że wiele osób nie mogło oderwać wzroku od szkicu pozornie przedstawiającego kobietę. W rzeczywistości jest ich aż... cztery.

Ile kobiet widzisz na obrazku? Tylko 2 proc. ludzi odnajdzie wszystkie
Ile kobiet widzisz na obrazku? Tylko nieliczni wskazują poprawną odpowiedź (Instagram, Oleg Shupliak)

Oleg Shupliak to ukraiński artysta, który swoimi pracami dzieli się m.in. na Instagramie. Twórca stworzył szkic przedstawiający kobietę. Jak się okazuje, ma ona wiele twarzy. Rozmieszczone są w różnych miejscach pracy. Tylko nieliczni są w stanie namierzyć wszystkie cztery.

Jak podaje "The Mirror", tylko 2 proc. osób jest w stanie odnaleźć wszystkie kobiety. Nie jest to łatwe zadanie. Ostatnia z nich jest ukryta naprawdę dobrze i nie rzuca się w oczy. Trzeba naprawdę mocno wytężyć wzrok, by dostrzec tę iluzję. Zdjęcie znajduje się na samym dole artykułu.

Praca przedstawia kobietę z gęstymi, falującymi włosami i ładną powiewającą sukienką, uśmiechniętą podczas rozmowy przez telefon. Pierwsza, która właśnie została opisana, jest czymś oczywistym i widać ją "na pierwszy rzut oka".

Iluzja optyczna. Gdzie są trzy kobiety?

Problem pojawia się w momencie, gdy musimy odszukać pozostałe trzy. Podpowiadamy, że druga z narysowanych kobiet jest w pobliżu dłoni "głównej" pani.

Trzecia z dam zwrócona jest do odbiorcy dzieła profilem. Można zauważyć ją patrząc na przedramię "głównej" kobiety. Warto zwrócić uwagę na jej piękne, bujne włosy, które świetnie wkomponowały się w całość pracy i są połączeniem między różnymi sylwetkami dam.

Czwarta i jednocześnie chyba najtrudniejsza z narysowanych kobiet. Jest nieco abstrakcyjna, jednak wciąż da się ją zauważyć. Tutaj jednak będzie potrzebne nieco bardziej wprawne oko.

Zacznijmy od brzucha "głównej" damy. Na nim znajdują się usta czwartej kobiety. Następnie warto popatrzeć trochę wyżej i poszukać oka, ale uwaga! Jest zamknięte. Jej nos jest pokaźnych rozmiarów i zbiega się z portretem trzeciej kobiety. Udało się?

Poniżej całe zdjęcie, na którym warto szukać wszystkich kobiet. Tylko tak łatwiej będzie je dostrzec. Fotografia pochodzi ze strony artysty, który zatytułował pracę "Cztery kobiety". Oleg Shupliak dodaje, że jest to dzieło wykonane na papierze. Jego styl to surrealizm, a czas powstania to rok 2013.

Zobacz także: Iluzje rządzą naszym mózgiem. Poznaj efekt Troxlera
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić