aktualizacja 

Jest w finale wyborów miss. Urodziła się jako chłopiec

100

19-letnia Saskia von Bargen dostała się do finału wyborów Miss Germany. Jej celem nie jest jednak pochwalenie się urodą, a edukowanie ludzi na temat transpłciowości. Sama jest kobietą trans.

Jest w finale wyborów miss. Urodziła się jako chłopiec
Saskia von Bargen (Instagram, Saskia von Bargen)

O tytuł następnej Miss Germany ubiegało się około 15 tys. kobiet z całego kraju. 28 lutego ogłoszono nazwiska dziesięciu finalistek. Wśród nich jest Saskia von Bargen pochodząca z Friedrichsfehn w Dolnej Saksonii.

Kobieta trans w finale wyborów Miss Germany

Saskia von Bargen urodziła się jako chłopiec. Od najmłodszych lat zdawała sobie sprawię, że tym chłopcem nie jest. O tym, że jest dziewczynką, poinformowała rodziców, gdy miała zaledwie 5 lat.

Moi rodzice szybko sobie uświadomili, że nie chodzi tylko o pewną fazę – mówi nastolatka cytowana przez Deutsche Welle.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mają miliony fanów i nie istnieją. Boom na influencerów wirtualnych

W wieku jedenastu zaczęła przyjmować blokery hormonów, żeby powstrzymać męskie dojrzewanie. Później zaczęła przyjmować hormony żeńskie, a po ukończeniu pełnoletności poddała się operacji korekty płci. Otwarcie mówi o swoich problemach i o tym, że przeszła aż 12 zabiegów, aby osiągnąć swój upragniony cel.

Jej rodzice wspierali ją od zawsze. Gorzej było z rówieśnikami i osobami postronnymi. Kiedy proces korekty płci był jeszcze w trakcie Saskia musiała zmagać się z wieloma problemami i odrzuceniem.

Saskia von Bargen traktuje wybory Miss Germany jako idealną platformę do opowiedzenia swojej historii i edukowania ludzi. Chce opowiedzieć szerszemu gronu jak to jest być transpłciową kobietą i jak przebiegała jej droga do spełnienia marzeń. Jeśli 19-latka zwycięży to dostanie 25 tys. euro (116 tys. złotych) na realizację swojej misji.

Wybory Miss Germany odbywają się od niemal stu lat. Niegdyś był to konkurs piękności jak każdy inny. W 2019 roku organizatorzy zmienili jednak zasady. Uczestniczki nie muszą już pozować w bikini oraz podawać ile ważą. Zaczęto kłaść większy nacisk na ich cechy charakteru oraz to, jaki mają wpływ w społeczeństwie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić