Konik morski urodził na oczach matki. To nagranie z zoo jest hitem!

5

Wideo opublikowane przez zoo w Łodzi zrobiło prawdziwą furorę wśród internautów. Widzowie nie mogli wyjść z podziwu, gdy na to patrzyli. Na wspomnianym nagraniu widać jak ciężarny ojciec - konik morski - rodzi swoje potomstwo! Wszystko dzieje się na oczach matki maluchów.

Konik morski urodził na oczach matki. To nagranie z zoo jest hitem!
Konik morski urodził młode. (Facebook(Zoo Łódź), Pixabay(MarcelloRabozzi))

Oto jeden z najciekawszych porodów, jaki można zaobserwować w przyrodzie. Pewnie nie każdy wie, że rodzeniem dzieci u koników morskich zajmują się... samce. Tak! To nie pomyłka! Jak podaje portal "gospodarkamorska.pl", ojciec podczas każdego rozwiązania ciąży wydaje na świat... aż tysiąc młodych! Zdarza się, że i więcej!

Tak wygląda poród u koników morskich. Zoo w Łodzi opublikowało ciekawy film

Przypomnijmy. Koniki morskie zaliczane są do ryb, do rodziny igliczniowatych. Na szczególną uwagę zasługują samce! To dzięki nim gatunki trwają i mają się bardzo dobrze. Męskie osobniki rodzą młode i co ciekawe, jeszcze tego samego dnia mogą zajść w kolejną ciążę.

Samiczka składa setki jajeczek do "torby lęgowej", która znajduje się na ciele samca. Partner je zapładnia, torba się zasklepia, a jajeczka powoli dojrzewają - czytamy na portalu "gospodarkamorska.pl".
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Ile trwa ciąża u konika morskiego? To wszystko zależy od gatunku, ale średnio jest to od dwóch do ośmiu tygodni. Niedawno zoo w Łodzi opublikowało wyjątkowy filmik pokazujący, jak samiec rodzi młode na oczach ich matki.

Pracownicy zoo opatrzyli wideo krótkim komentarzem. "Auć... Poród tatusia! Tak rodzą się maleńkie koniki morskie" - napisali na Facebooku na profilu ogrodu zoologicznego. Klip zebrał już 1,2 tysiąca komentarzy oraz 3,4 tysiąca udostępnień. Internauci chętnie dzielili się swoimi opiniami.

Ten to ma 500+... Jeden poród i ustawiony do końca życia - żartowała pewna użytkowniczka Facebooka.
Ponoć ból porodowy u koników morskich jest bardzo zbliżony do bólu porodowego u kobiety - pisała inna.
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić