Zuzanna Sierzputowska| 

Korzystasz z gąbki do mycia? Natychmiast wyrzuć ją do kosza

10

Amerykański specjalista nie zostawia cienia wątpliwości i tłumaczy, dlaczego powinniśmy przestać korzystać ze wszelkich gąbek do mycia. Dr Charles Puza przestrzega przed skutkami z takiego podejścia do higieny, wprawiając w zdumienie swoich tiktokowych obserwatorów.

Korzystasz z gąbki do mycia? Natychmiast wyrzuć ją do kosza
Specjalista przestrzega przed korzystaniem z gąbek do mycia (Adobe Stock, B.Bulychev)

Czy podczas kąpieli towarzyszy ci gąbka? Przyjemny masaż może mieć niestety złe skutki. Dermatolog postanowił wyjaśnić, dlaczego nie powinniśmy używać gąbek do mycia. Powód dla wielu osób może być zaskakujący.

Używasz gąbki? To sprawi, że pozbędziesz się jej z domu

Dermatolog zaznaczył, że nawyk mycia się z pomocą gąbki powinien odejść w niepamięć. Specjalista zauważył, że ciepłe i wilgotne środowisko łazienkowe to miejsce, gdzie rozwija się wiele bakterii, które prowadzą później do infekcji. Gąbka jest zatem idealnym siedliskiem dla rozwoju tych drobnoustrojów. Kolejną wadą używania gąbki jest fakt, że mogą uszkadzać skórę. Twarde gąbki przyczyniają się do pęknięć skóry. Dla wszystkich dr Charles Puza zaleca używania rąk do mycia twarzy i ciała.

Gąbka to worek bakterii - stwierdził w viralującym na TikToku nagraniu.

Internauci nie kryją zdziwienia

Wideo opublikowane przez specjalistę szybko spotkało się z ogromnym odzewem ze strony innych użytkowników popularnej aplikacji. Internauci nie kryli szoku, gdy dowiedzieli się, że przedmiot codziennego użytku może mocno zaszkodzić ich zdrowiu. Spośród komentujących wyłaniały się również głosy zdziwienia.

Codziennie używam czystej gąbki. Czy... czy ludzie używają jej ponownie? - spytała jedna osoba w komentarzu.

Okazuje się, że wiele osób nigdy nie używało tego produktu, a ich metody spotykały się często z niezrozumieniem przez bliskich i znajomych.

Czekaj. Przez lata ludzie mówili mi, że jestem dziwny tylko dlatego, że używam rąk. A teraz mówisz mi, że mam rację? - napisał kolejny zaskoczony użytkownik TikToka.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

W nagraniu dermatolog dodaje, że kolejnym produktem, którego nie poleca używać, jest ręcznik do mycia twarzy. To kolejne siedlisko, w którym rozwija się mnóstwo bakterii.

Zobacz także: Niebezpieczne patyczki do uszu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło: o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić