Włóż deskę do krojenia do lodówki. Ten kuchenny trik może zaskoczyć

22

Gotowanie i sprzątanie może być o wiele bardziej przyjemne, gdy będziemy znać przydatne triki ułatwiające wykonywanie codziennych obowiązków. Jednym z nich jest sposób z deską do krojenia i lodówką.

Włóż deskę do krojenia do lodówki. Ten kuchenny trik może zaskoczyć
Sposób na deskę do krojenia (Getty Images)

Zarówno gospodynie domowa z wieloletnim doświadczeniem, jak i osoby, które dopiero zaczynają uczyć się gotować, powinni znać przydatne sztuczki ułatwiające gotowanie i utrzymywanie w czystości akcesoriów kuchennych.

Z pewnością w każdej kuchni można znaleźć chociaż jedną deskę do krojenia. Na rynku mamy obecnie wysyp tych plastikowych, ale coraz więcej osób powraca do desek drewnianych.

W sklepach bez problemu możemy kupić deski bambusowe czy dębowe. Co prawda ich cena potrafi czasem przyprawić o zawrót głowy, jednak jeśli chcemy mieć jeden produkt służący nam przez długie lata, to warto zainwestować.

Drewniana deska nadaje się do krojenia zarówno pieczywa, jak i warzyw czy mięsa, jednak warto już na początku postanowić, który rodzaj produktów będziemy na niej kroić i trzymać się tej zasady. Dzięki temu unikniemy przenoszenia bakterii.

Drewniane deski nie powinno się niepotrzebnie myć. Jeśli kroiliśmy chleb, to wystarczy przetrzeć powierzchnię ręcznikiem, a następnie przetrzeć plasterkiem cytryny i włożyć ją do... lodówki.

Ten sposób zapobiega namnażaniu się bakterii na desce, bo niska temperatura hamuje ich rozwój.

Przechowywanie deski w lodówce ma jeszcze jeden dodatkowy plus. Duża deska może służyć nam za dodatkową półkę. Możemy trzymać na niej produkty, które chcemy, aby zniknęły w pierwszej kolejności, ponieważ są już z krótką datą ważności. Sprytne, prawda?

Zobacz także: Szczepienia dzieci w Polsce. Dr Feleszko optymistycznie nastawiony
Autor: KSA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić