"Lewe" zaświadczenie kościelne. Ksiądz ostrzega przed konsekwencjami

38

O tym, że niektóre pary młode obchodzą zasady, by za wszelką cenę wziąć ślub kościelny, wiadomo nie od dziś. "Fakt" pisze, że w internecie kwitnie handel "lewymi" zaświadczeniami (potwierdzającymi odbycie nauk przedmałżeńskich, poradni rodzinnej czy spowiedzi). Ksiądz tłumaczy, co za to grozi. Będziecie w szoku!

"Lewe" zaświadczenie kościelne. Ksiądz ostrzega przed konsekwencjami
Zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock, Wojciech Serwach)

Tabloid informuje, że koszt takich "lewych" kościelnych zaświadczeń to aktualnie od 200 do 300 zł. Wiele osób, chcących mieć formalności z głowy, kusi się na to. Dziennik zaznacza, że temat co roku wzbudza spore kontrowersje.

Fałszywe zaświadczenia do ślubu. To ci za nie grozi

"Nie rozumiem tej mody na śluby kościelne osób niewierzących albo niepraktykujących i tego kombinowania... Nie prościej wziąć cywilny w jakimś ładnym miejscu?" – pisze jedna z użytkowniczek Facebooka. "A wyspowiadasz się z tego?" – pyta wymownie druga - przytacza "Fakt".

Tabloid pisze, że dla wielu par liczą się względy nie duchowe, a wizualne. Ślub w kościele wydaje się być bardziej efektowny i doniosły. Co grozi młodym za pokazanie "lewego zaświadczenia" (ale koniecznego do sakramentu w świątyni)?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ślub w czasie wojny. Para ukraińskich medyków powiedziała sobie "tak"
Często jedyną konsekwencją jest konieczność odbycia prawdziwych nauk przedślubnych, a kara za posługiwanie się fałszywką... jest głównie w niebie - informuje "Fakt".

Dziennik rozmawiał w tej sprawie z księdzem Przemysławem Śliwińskim, rzecznikiem prasowym Archidiecezji Warszawskiej. "To kwestie bardzo związane z sumieniem. Pytanie w ogóle, czy ktoś jest wierzący, czy nie, jeśli posuwa się do takich rzeczy, bo w sumieniu ma naprawdę dużą przeszkodę" - mówił dla "Faktu".

Weryfikacja takich zaświadczeń – zwłaszcza jeśli chodzi o kursy przedmałżeńskie – jest bardzo prosta i w rzeczywistości często okazuje się, że wiele osób, które takie zaświadczenia nabywa, wydało pieniądze niepotrzebnie, bo łatwo to sprawdzić - dodawał kapłan.
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić