o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Ma 10 dzieci, nigdy nie pracowała. Dostaje 10 tys. zł miesięcznie

756
Podziel się

Samotna matka z kujawsko-pomorskiego wychowuje 10 dzieci, nigdy nie pracowała, nie ma żadnego wykształcenia. Żyje z zasiłków, alimentów i 500 plus. Miesięcznie dostaje prawie 10 tys. zł. Pracownicy socjalni alarmują o problemie dziedziczonego ubóstwa.

Ma 10 dzieci, nigdy nie pracowała. Dostaje 10 tys. zł miesięcznie
Kobieta wychowuje samotnie 10 dzieci. (zdjęcie ilustracyjne)
bEDIAsad

Kobieta urodziła pierwsze dziecko jeszcze gdy uczyła się w technikum. Rzuciła szkołę, a później raz na 1,5 roku - 2 lata rodziła. Dziś ma 40 lat i 10 dzieci - informuje Gazeta Lubuska.

Dziedziczone ubóstwo

Samotna matka nigdy nie była zatrudniona. Żyje z zasiłków, 500 plus i alimentów. Obecnie otrzymuje 9400 złotych miesięcznie. Jej matka żyła podobnie - wychowała samotnie gromadkę dzieci, nie podejmując się żadnej pracy.

Sama przez lata miałam wśród podopiecznych rodziny, w których najpierw dziadkowie korzystali ze wsparcia. Ich śladem poszły dzieci i wnuki - powiedziała dla GL Agnieszka Chmielewska, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku.

Czytaj także: Uprawiała seks przez 9 dni. Dziecko zmarło z głodu

bEDIAsaf

Dochodzi do dziedziczenia ubóstwa. Dzieci nie znają innego świata i prowadzą taki sam tryb życia jak rodzice i dziadkowie. Przy dużej liczbie dzieci utrzymywanie się z tego, co daje państwo jest znacznie ułatwione dzięki różnym programom: 500 plus, bony na wakacje czy dodatek na wyprawkę szkolną.

Pracownicy socjalni niejednokrotnie odwiedzali klientów, którzy tworząc rodzinę wielopokoleniową, bez wyjątku byli świadczeniobiorcami. Myślą, że "skoro moja babcia była pod opieką państwa i moja mama korzystała z pomocy finansowej, to ja też zwrócę się z wnioskiem o wsparcie materialne" - dodaje pracownica.
bEDIAsal
Zobacz także: Wakacje 2021. Rodzicu, sprawdź autokar zanim ruszy z twoim dzieckiem. Jak to zrobić?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDIAsaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(756)
Szafirek
2 miesiące temu
Jak z 10 dzieci, to chyba nie taka samotna??? Żeby było dziecko, to sama matka nie wystarczy...
rozum
2 miesiące temu
dno dna
Mama
2 miesiące temu
Wychowałam 5dzieci pracowałam 40 lat mam e.meryturę i dzieci chodziły do przedszkola a matki które niepracowały nigdy też mają emeryturę gdzie sprawiedliwosc nawet 100 żł nam nie dano do emerytury więcej a one mają 1200
bEDIAsaH
PISOKRACJA
2 miesiące temu
OSZCZĘDNOŚCIĄ I PRACĄ LUDZIE SIĘ BOGACĄ??? Nie z tym zakłamanym, populistycznym, antypaństwowym, okradającym uczących się czy pracujących normalnych ludzi, NIERZĄDEM miernych, pazernych troglodytów-nierobów, nakręcającym wieczny patosocjal+ w modelach 10+1 z pokolenia na pokolenie. W czasie ich patorządów nie wróciły miliony najlepiej wykształconych Polaków z emigracji. Taki raj stworzyli w 6 lat! A teraz pseudo TK zezwolił na bezprawne IGNOROWANIE prawa UE. Zobaczymy jak teraz sklecą ten PISOWSKI ukŁAD bez praworządności i 770 milionów z UE. DEMOLKA PAŃSTWA I TOTALNA GROTESKA!!!
ORBANOSTAN
2 miesiące temu
Ten system, z którego ona sobie korzysta i setki tysięcy na podobną albo trochę mniejszą skalę to tylko odpowiedź na słowa Bećki o nagrodach dla SWOICH, że "To się nam po prostu NALEŻAŁO!!!" A PiS dalej KRADNIE I MATACZY już na taką skalę, że tym razem Wódz Naczleny zrobił ustawę: "Nie kradnijcie, aż tak bezczelnie i ordynarnie całymi rodzinami (ale trochę możecie jak musicie i zrobimy wam wyjątki nepotyczne 🤑) bo jeszcze nie zakneblowaliśmy większości mediów, sędziów, prokuratorów i musi coś zostać z rozbuchanej przez NBP gigainflacji na kupowanie głosów" + niszczenie: państwa prawa + energetyki + środowiska + relacji ze wszystkimi sąsiadami + Europą i USA + edukacji + ochrony zdrowia + wartości złotego + wolności słowa +++... Za ten lichwiarski kredyt już wszyscy przymusowo płacimy bo nie ma próżni, a cena patorządów rośnie każdego dnia.
Żałosne
2 miesiące temu
Brak edukacji seksualnej, robienie z seksu tabu i brak dostępu do antykoncepcji. Oto przepis na wychowywanie darmozjadów, żyjących z naszych podatków. Ale kościół i pisiory zadowolone, bo bohaterka aborcji nie wykonała pomimo braku warunków do wychowania tylu dzieci.
$$$
2 miesiące temu
Patologia...!!!
WD40
2 miesiące temu
Jak można powiedzieć, że wychowując 10 dzieci się nie pracuje ?! To ciężka i odpowiedzialna praca. Tylko rozpieszczony sobek nie potrafi tego zrozumieć.
Paweł
2 miesiące temu
Ja bym zabrał jej zaświadczenia i pogonił do nauki. Darmozjadom dziękujemy.
Podatnik
2 miesiące temu
Każde dziecko to dodatkowe pieniądze , pytanie ona sama się zapładnia czy co ?
Wendy
2 miesiące temu
Ps. Nie korzystałam z komunikacji miejskiej ani żadnych ulg i subwencji, ja to rozpasanie tylko wbrew mej woli sponsoruję.
RODO
2 miesiące temu
Powinno się zabrać jej te 500+ a nie se żyje z zasiłku
Wold
2 miesiące temu
Za kilka lat każde z tej dziesiątki będzie miało po dziesięcioro 10x10 to STO luźniej pójdzie w tysiące alleluja i do przodu, przerażające.
bEDIAsaz
Beata
2 miesiące temu
Ja już mam dorosłe dzieci w wieku szkolnym nastąpił rozwód.Mieszkałam z teściami ,pracowałam w dwóch pracach, wywalczyłam alimenty, było ciężko. Nie było 500+,na dobry start,nie miałam swojego mieszkania. Pracy było tyle, że trzeba było szukać z lupą, nie tak jak w obecnym czasie. Obecnie jestem niezależna, dzieci na swoim wyksztalcone można, można. Janie mówię żeby nie pomóc,ale nie w ten sposób, pozdrawiam
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić