Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

81-latek zamordował po wyjściu z więzienia. "To człowiek pozbawiony refleksji"

14
Podziel się

Wielokrotny morderca Walter R. "Brzytwa" wyszedł z więzienia po wielu latach. 81-latek nadal jest piekielnie niebezpieczny. Na wolności udało mu się dokonać już kolejnego zabójstwa? Jest głównym podejrzanym.

81-latek zamordował po wyjściu z więzienia. "To człowiek pozbawiony refleksji"
"Brzytwa" podczas zatrzymania (Policja)
bEJqRcYB

Historię Waltera R. przedstawiono w materiale programu "Uwaga!". "Brzytwa" wyszedł na wolność po odsiedzeniu w więzieniu prawie 40 lat. Niestety resocjalizacja nie przebiegła w jego przypadku pomyślnie. 81-latek jest podejrzany o zabójstwo 68-letniego Zygmunta S. z Kamiennej Góry. Motywem były prawdopodobnie porachunki dotyczące narkotyków. Ciało ofiary było zmasakrowane, o czym opowiedział sąsiad zamordowanego.

On leżał w kuchni. Wszędzie było dużo krwi, jego twarz była nie do poznania. Myślę, że pierwsze ciosy dostał w głowę, a potem to już nie wiadomo. Na pewno był też kilkukrotnie kłuty nożem - wyznał sąsiad Zygmunta S.
bEJqRcYD

Głos w sprawie "Brzytwy" zabrał w reportażu Janusz Bartkiewicz. Były naczelnik wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Wałbrzychu prowadził przed wieloma laty sprawę podwójnego morderstwa, którego dopuścił się Walter R. Mężczyzna nie pasował do modelu mordercy. Interesowały go kultura i literatura.

Na pierwszy rzut oka to był niewysoki, ale dobrze zbudowany, zadbany, elegancki mężczyzna (...) Chodził do filharmonii, teatru, odwiedzał biblioteki i największą czytelnię w Wałbrzychu. Starał się żyć na wyższym poziomie intelektualnym - powiedział w "Uwadze!" Bartkiewicz.

W latach 80. "Brzytwa" dopuścił się dwóch zabójstw. Jego ofiarami była bogata wdowa ze Świdnicy oraz zamożny złotnik z Jeleniej Góry. Ciała zostały przez niego poćwiartowane i wrzucone w workach do wody na terenie nieczynnego kamieniołomu. Dopiero po roku śledczym udało się je odnaleźć, o czym również opowiedział Janusz Bartkiewicz.

Podczas przeszukiwania terenu kamieniołomu nurkowie odnaleźli dwa worki z ludzkimi zwłokami. Były odcięte kończyny górne i dolne oraz głowy (...) To człowiek pozbawiony refleksji. Uważał siebie za fachowca, któremu nie udowodni się popełnionych zbrodni - powiedział Bartkiewicz.
bEJqRcYJ

"Seryjny morderca"

Profilowi "Brzytwy" przyjrzeli się specjaliści z dziedziny kryminalistyki. Ich zdaniem Waltera R. można sklasyfikować jako seryjnego mordercę. Biegły sądowy i profiler z Centrum Psychologii Kryminalnej dodał, że osoba ta cierpi na zaburzenia osobowości i nie jest podatna na proces resocjalizacji.

Jeśli mielibyśmy tego człowieka sklasyfikować jako przestępcę, to powiedzielibyśmy, że to seryjny morderca. Człowiek, który cierpi na zaburzenie osobowości. Widzi świat tak, że jest on i otaczający go ludzie, którzy służą do tego, by ich wykorzystywać - wyznał Łukasz Wroński, biegły sądowy i profiler z Centrum Psychologii Kryminalnej.
bEJqRcYK
Zobacz także: Jak papież powinien zareagować na to, co się dzieje w Kanadzie?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJqRcZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Iwona
3 miesiące temu
Brawo dwoje ludzi zabił i go wypuścili żenada
Ziobro dyktat...
3 miesiące temu
Ziobro zażąda dla niego karę bezwzględnego dożywocia i uzasadni to, że jak się je wprowadzi, to już nikt nigdy nie popełni przestępstwa w PiSowskiej Polsce
Normalny
3 miesiące temu
Po co tyle kombinacji. Utworzyć obszar zamknięty o powierzchni kilku kilometrów kwadratowych, uszczelnić ogrodzeniem i elektroniką tak aby się mysz nie prześliznęła. I co, zsyłka dożywotnia, chcesz jeść uprawiaj warzywa i owoce, chcesz pić, zbieraj deszczówkę. I tak do końca. Czyste ręce i brak gigantycznych kosztów. Najwyżej koszty pilnowania aby nikt nie uciekł, naturalnie każdy ma czipa i wiadomo gdzie się znajduje. Jakie to proste.
bEJqRcZf
nemo
3 miesiące temu
Więzienie powinno być powiązane z ciężką pracą .Każdy osadzony powinien zapracować na utrzymanie siebie i swoich strażników . Więzienie dziś to hotel z konsolami do gier , TV .
KAT
3 miesiące temu
Takie osoby powinno się eksterminować trzykilowym młotkiem. Kulturalnie i tanio. I podatnik nie utrzymuje pasożyta w pierdlu i naród bezpieczniejszy i zadowolony. I chować w rowach melioracyjnych bo taniej.
Korwin
3 miesiące temu
Bo więzienia mają być dla konkurencji rządu, oszustów, złodziei i normalnych ludzi, którzy nie chcą nosić kagańca albo odbywać aresztu domowego zwanego kwarantanną. Zwyrodnialcy dla rządu nie groźni, a wręcz potrzebni. Dlatego za zabóstwo 12 lat, a za kradzież 25. Kara śmierci powinna być dla zdrajców narodu i niewywiązywanie się z obietnic wyborcych. Jeśli lud boi się rządu to jest to tyrania, jeśli rząd boi się ludu to jest to wolność.
Paweł
3 miesiące temu
W Polsce powinna być kara śmierci przywrócona, ale przebrzydła UE się nie zgodzi na to i będzie straszyła sankcjami i wyciągała kasę od nas za wprowadzenie kary śmierci. Także pozostaje wyjść z UE, ograniczyć handel z członkami UE i czekać na rozwój sytuacji w państwie albo potajemnie dokonywać egzekucji. Innego wyjścia nie ma!
załamana
3 miesiące temu
Kara śmierci to ostatnia oznaka szacunku jaką państwo powinno okazać ofiarom. Mordercy są chronieni prawem, system więzienny nie działa. Zamiast łożyć na utrzymanie złoczyńców, można by te pieniądze przekazać na udoskonalenie śledztw, tak żeby zminimalizować ryzyko oskarżenia niewinnej osoby.
hwdp
3 miesiące temu
tak konczom konfideczi
Trąbalski
3 miesiące temu
Z artykułu wynika,że bardzo lubi kamieniołomy ,więc tam powinna odbyć się jego resocjalizacja. Najlepiej dla nas wszystkich i dzieci sędziego,bądź sedziny byłogy gdyby dostał czapę.Sądzę,iż wielu prawników wolałby aby kara śmierci została przywrócona , ale to politycy ustalają reguły.
LLLLLLL
3 miesiące temu
Resocjalizacje w więzieniach przeprowadzają sami więźniowie. Państwo to olewa.
Marcin
3 miesiące temu
Każdy morderca powinien siedzieć dożywocie, choć kara śmierci byłaby najlepsza. Po co wypuszczać takich bandytów albo gwałcicieli czy pedofilów? Po co narażać prawych obywateli na ich ewentualny powrót do przestępczości? Niech ktoś mi to wytłumaczy. Przez pseudo resocjalizację mnóstwo osób ucierpiało, bo na całym świecie wypuszcza się bandytów dając im kolejną szansę. Bzdura.
few
3 miesiące temu
i co nie lepsza by była kara śmierci!?!? 40 lat temu by go powiesili i dzisiaj człowiek by żyl, a państwo oszczędziłoby ponad milion złotych!
bEJqRcYX
Andy2024
3 miesiące temu
Zabił umyślnie i wina bezsporna - decyzja sądu o eliminacji na zawsze, wyszedł z pudła i znów zabił - eliminacja sprawcy, sędziego, który wcześniej orzekał i komisji, która to wypuściła...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić